Nowy numer 14/2020 Archiwum

Nieposkromiona Pani Zima

Krótki i subiektywny przegląd najciekawszych wydarzeń związanych z ostatnimi opadami śniegu na południu kraju.

Jest styczeń, jest zima, to i pada śnieg. I co w tym dziwnego? W zasadzie nic. Ale intensywność opadów śniegu, które w pierwszych dniach stycznia miały miejsce w południowej Polsce zaskoczyła tym razem nie tylko drogowców.

Szczególnie dużo białego puchu przybyło w rejonach górskich, rekordowe pod tym względem są Tatry. Przez kilka kolejnych dni dosypywało po kilkadziesiąt centymetrów śniegu. W niektórych miejscach utworzyły się wysokie na kilka metrów zaspy, a w punkcie pomiarowym na Kasprowym Wierchu grubość białej pokrywy znacznie przekracza 2 metry. Mniej śniegu spadło w innych polskich pasmach górskich, ale również tam białego puchu jest mnóstwo. Tak obfite opady, w tak krótkim czasie doprowadziły do wielu niecodziennych sytuacji. Niektóre z nich były niebezpieczne i mrożące krew w żyłach, inne zabawne. Przedstawiamy subiektywny przegląd najbardziej niecodziennych sytuacji, do których doszło w ostatnich dniach na skutek ataku zimy.

« 1 2 3 4 5 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Zobacz także

  • Nakamichi
    07.01.2019 17:22
    Nareszcie trochę prawdziwej zimy , czyli klimat w okolicy w normie , pozdrowienia dla białych niedźwiadków
    doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji