Nowy numer 39/2022 Archiwum

Atak nożownika w Manchesterze

Jednostka antyterrorystyczna przejęła śledztwo ws. ataku na dworcu w Manchesterze, w wyniku którego od ciosów nożem ranne zostały trzy osoby - poinformowała we wtorek nad ranem brytyjska policja. Na razie nie wiadomo, jakie było tło tego ataku. Napastnik został aresztowany.

Do ataku doszło w poniedziałek wieczorem na dworcu kolejowym Manchester Victoria.

Z relacji świadków wynika, że uzbrojony w długi kuchenny nóż mężczyzna zaatakował kobietę i mężczyznę, oboje w wieku od 50 do 60 lat. Napastnik został jednak szybko obezwładniony przez policjantów, którzy użyli wobec niego gazu pieprzowego i paralizatora, i aresztowany.

Jak podał dziennik "Manchester Evening News", powołując się na świadków, podczas ataku napastnik krzyczał: "Allah", jednak jak na razie tej informacji nie potwierdziły władze.

Policja poinformowała po ataku na dworcu w Manchesterze, że nie ma żadnych przesłanek sugerujących szersze zagrożenie.

Ranni w ataku kobieta, mężczyzna i policjant są w stanie "poważnym", ale ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

Agencje przypominają, że 22 maja 2017 roku doszło do ataku w Manchesterze, gdzie po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu wejścia do hali. 22 osoby zginęły, a ponad 120 zostało rannych. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie (IS).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze