Nowy numer 30/2021 Archiwum

Tragedia w Gdyni

Sekcja zwłok wykazała, że utonięcie było przyczyną śmierci 41-letniej kobiety, którą znaleziono w jednym z gdyńskich mieszkań. Nieprzytomny 6-letni syn kobiety trafił do szpitala. Prokuratorzy przypuszczają, że mogło dojść do tzw. samobójstwa rozszerzonego.

Nieprzytomną kobietę i jej dziecko znaleziono w sobotę w jednym z mieszkań w gdyńskiej dzielnicy Chwarzno-Wiczlino. 41-latka mimo reanimacji zmarła. Chłopiec trafił do szpitala, w którym nadal przebywa w śpiączce farmakologicznej.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała w poniedziałek, że wstępne ustalenia przeprowadzonej tego dnia sekcji zwłok wskazały, że przyczyną śmierci kobiety było utonięcie. Rzecznik zaznaczyła, że zlecono badania toksykologiczne, które mają wykazać, czy kobieta nie zażyła jakichś leków lub innych substancji farmakologicznych.

Wawryniuk poinformowała, że z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że kobieta odebrała sobie życie. Wskazywał na to m.in. znaleziony w mieszkaniu list. Prokuratorzy nie wykluczają, że mogą mieć do czynienia z tzw. samobójstwem rozszerzonym.

Rzecznik powiedziała, że nieprzytomną kobietę i dziecko znalazł w mieszkaniu mąż 41-latki. Kobieta była w wannie, nieopodal leżał nieprzytomny sześciolatek. Mimo reanimacji kobiecie nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Reanimacja chłopca powiodła się, ale dziecko jest w stanie ciężkim. Znajduje się w śpiączce farmakologicznej. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama