Nowy numer 14/2020 Archiwum

Zmarli górnicy pochodzili z 4 województw

Większość z 12 polskich górników, którzy zginęli w czwartkowej katastrofie w kopalni w Karwinie, mieszkała w woj. śląskim. Trzej byli z województw: wielkopolskiego, świętokrzyskiego i kujawsko-pomorskiego.

Jak informuje wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, zmarli z woj. śląskiego byli mieszkańcami Zabrza, Chałupek, Gliwic, Jastrzębia-Zdroju, Goleszowa, Cieszyna, Mysłowic i powiatu będzińskiego.

13 górników - 12 Polaków i jeden obywatel Czech - zginęło w czwartek wieczorem w wyniku wybuchu metanu w kopalni CSM w Karwinie na zachodzie Czech.

Do kopalni przyjechali w piątek premierzy obu krajów Mateusz Morawiecki i Andrej Babisz. Akcję ratowniczą przerwał pożar. Bezpośrednio po wybuchu ratownikom udało się wydobyć ciało jednej z ofiar. Do pozostałych nie udało im się dotrzeć.

Jak poinformował dyrektor spółki Ostrawsko-Karwińskie Kopalnie (OKD), do której należy CSM, ratownicy musieli wycofać się ze względu na związaną z pożarem wysoką temperaturę oraz wysokie stężenie metanu.

« 1 »

Polecamy

 • jagu
  21.12.2018 18:40
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie[*]
  doceń 5
 • po nocy dzień
  22.12.2018 12:07
  Odeszli w stronę Światła. Niech Pan przyjmie Ich do swego Królestwa, a Rodziny na ziemi co dzień otacza swą opieką i blaskiem swojego Błogosławieństwa.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama