Nowy numer 50/2018 Archiwum

Skąd ta burza?

Adhortacja „Amoris laetitia” wywołała gorącą debatę. Książka o. Jarosława Kupczaka pozwala lepiej zrozumieć genezę i sedno sporu.

To potrzebna i ważna książka. Autor, dominikanin wykładający w Krakowie (UPJPII) i w Rzymie (Uniwersytet Laterański), jest jednym z najlepszych znawców problematyki małżeństwa oraz nauczania Jana Pawła II. „Zamysł napisania tej książki wziął się z pragnienia osobistego zorientowania się w tej niekiedy chaotycznej i wielowątkowej debacie” – pisze o. Kupczak. Interpretacja adhortacji „Amoris laetitia” wymaga zobaczenia jej w kontekście całego procesu synodalnego, którego była owocem.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji