Nowy numer 42/2019 Archiwum

Czy ateista może kochać?

- Ateista wierzy, że jest dzieckiem materii. W materii nie ma miłości, w materii jest walka o byt, przypadek, są prawa ciała, instynktów, popędów, ale nie miłość - mówi ks. Marek Dziewiecki.

Wiara ateisty - ks. Marek Dziewiecki [#2]
Salve NET

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Edmund
  08.12.2018 10:12
  Ateizm nie jest kwestią wiary, ateizm jest kwestią logiki i zastosowania zdrowego rozsądku do którego ksiądz Dziewiecki się odwołuje. A jeśli już mówimy o zdrowym rozsądku to zdroworozsądkowo Bóg jest hipotezą nieudowadnialną z czym praktycznie każdy filozof się zgodzi (stąd też konieczność wiary w niego). Wyciąganie przesłanek logicznych na podstawie czegoś w co najwyżej można "wierzyć" i odnoszenie tego jeszcze do "zdrowego rozsądku" to absurdalna i alogiczna konstrukcja. Równie dobrze mogę wywnioskować, że ludzie wierzący są moralni ponieważ boją się kary "piekła", a nie z wewnętrznego poczucia, że coś jest dobre lub złe, zaś moralność ateistów płynie z przekonań etycznych, nie zaś obawy przed pośmiertną karą. Ten argument jest równie "silny", jak powyższy o miłości lub jej braku.
 • MAREK.LN
  11.12.2018 11:14
  "Wierzyć to sobie można w UFO ale my katolicy trzymamy się rzeczywistości". Typ naukowca, i to jest kluczowe określenie Twojej osoby "typ" bo jak fizyk i inżynier budowy maszyn może twierdzić, że nie ma UFO - unidentified flying object? (niezidentyfikowanego obiektu latającego)
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL