Nowy numer 20/2019 Archiwum

Dziecko z nieba

Nasycony dobrymi emocjami film wzrusza. Można go zobaczyć w wybranych kinach.

"Chleb z nieba" Giovanniego Bedeschiego, opowieść o bezdomnych żyjących w Mediolanie, nie jest dramatem społecznym. To pełna poezji opowieść, w której centrum znajduje się niewidzialne, przynajmniej dla niektórych, dziecko. Znalazła je w kontenerze na śmieci para mediolańskich kloszardów, Lilli i Anniballe. Jego rodziną staje się społeczność bezdomnych, obok których tak często obojętnie przechodzimy. Para bohaterów i widz stają przed zagadką: dlaczego dziecko widzą tylko wybrani? Dlaczego widzi je para kloszardów? Czy mają halucynacje, czy znajdują się na pograniczu szaleństwa, jak sądzą niektórzy? Czy można zrobić coś, by dostrzegli je wszyscy?

"Chleb z nieba" opisuje codzienne życie bezdomnych, ich zabiegi o jedzenie, ubranie, miejsce do spania. Dowiadujemy się również, dlaczego znaleźli się na ulicy. Ale ten realistyczny opis przenika się w filmie z metafizyką.  

Nasycony dobrymi emocjami film wzrusza, ale przede wszystkim daje nadzieję. Uczy, że wszelkie bariery można pokonać dzięki sile miłości, należy tylko wsłuchać się w to, co mówi nasze serce. Po seansie nie mamy wątpliwości, że znalezione przez parę bezdomnych dziecko otwiera serca na niewidzialną rzeczywistość, której wielu z nas wcześniej nie dostrzegało. Nie mamy wątpliwości, że "niewidzialne" dziecko stanowi bezpośrednie nawiązanie do Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

  • emeryt
    22.11.2018 07:22
    świetnie, tylko niech autor poda adres gdzie można oglądnąć film bez płacenia
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.