Nowy numer 46/2018 Archiwum

Kościół po synodzie

Dokument końcowy pokazuje, że duszpasterze bardzo liczą na młodych. Nowy styl duszpasterski ma być kluczem do zdobycia ich serc. Czy to się uda?

O tym, że synod był przede wszystkim czasem słuchania, mówiono wiele. – A w przypadku młodych bardzo ważne jest, by posłuchać tego, co mają do powiedzenia – uważa abp Grzegorz Ryś, jeden z ojców synodalnych. – Poznać pragnienia młodych ludzi jest czymś ważnym, żeby ich zrozumieć i żeby zrozumieć Kościół – dodaje.

Słuchanie jest ważne – co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. – Tak naprawdę chodzi o spotkanie, które najpierw nie jest oceniające. Ważne jest to, jakimi oczyma patrzymy na świat. Inne jest spojrzenie socjologa, inne ucznia Chrystusa – dopowiada metropolita łódzki.

Dostępne jest 10% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji