Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nie do zatrzymania

Im mocniejsze razy Mu zadawali, tym bardziej byli ochlapani Jego krwią. Chcieli zadać Mu jedynie ból, otrzymywali łaskę. Jeśli coś jest z Niego, nie zatrzymasz tego.

Marta była poruszona. W czasie modlitwy w jej głowie kołatała myśl: im mocniejsze razy kaci zadawali Jezusowi, tym bardziej byli ochlapani Jego krwią. Tryskała jak fontanna. Chcieli zadać Mu jedynie ból, a otrzymywali łaskę.

Paradoks: im bardziej chcesz zniszczyć Jego dzieło, tym obficiej rozlewa się Jego łaska. Jeśli coś jest z Niego, nie zatrzymasz tego.

Pamiętam zdumienie zakonników znad Wisły, którzy przed laty ruszyli do Meksyku, by szerzyć kult Bożego Miłosierdzia, a na miejscu zastali obrazy „Jezu, ufam Tobie” niemal w każdym kościele. „Skąd się tu wzięły?” – byli zdumieni, a Meksykanie, przygotowujący się właśnie do fiesty ku czci Faustyny, patrzyli na nich jak na dziwaków.

Ci, którzy cię dziś ranią (kpiną, szyderką czy złośliwymi komentarzami) nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jakie dobro ci wyświadczają. Wyjdziesz z tej próby mocniejszy. Dlaczego? Bo cokolwiek się stanie, On wyprowadzi z tego dobro.

Jesteśmy bliźnimi ze względu na blizny, a kanałami, przez które najczęściej dociera do nas Jego łaska, są nasze rany. „Sprawiedliwy jest jak liść palmy, podeptany jeszcze mocniej pachnie” – takie przysłowie usłyszałem przed laty.

Nie odpowiadaj przekleństwem. Błogosław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także