Nowy numer 41/2019 Archiwum

I ty potrzebujesz aborcji

Dotyczy to „kobiet i dziewcząt, które urodziły się jako kobiety”, ale i ciebie, nawet jeśli urodziłeś się jako przedstawiciel którejkolwiek z innych płci.

Każdy jej potrzebuje. „Nie tylko kobiety i dziewczyny cispłciowe (kobiety i dziewczęta, które urodziły się jako kobiety) mogą potrzebować dostępu do aborcji. Wykonania zabiegu aborcji potrzebować mogą także osoby interseksualne, transpłciowi mężczyźni i chłopcy, a także osoby o innej tożsamości płciowej, którzy mają zdolność zajścia w ciążę” – przeczytasz na oficjalnej stronie Amnesty International. Znajdziesz tam też i inne ciekawe kawałki. Dowiesz się na przykład, co to w ogóle jest aborcja.

„Aborcja to zabieg medyczny kończący ciążę. Potrzebują go miliony osób, które mogą zajść w ciążę. Na całym świecie co roku średnio 1 ciąża na 4 kończy się aborcją” – informują działacze AI.

Cóż, ja do tej pory sądziłem, że ciążę z zasady kończy poród, ale widocznie jest inaczej. Widocznie tak to jest w naturze, że co czwarta ciąża kończy się aborcją. Normalna rzecz – jedni potrzebują dzieci, inni aborcji. A skoro potrzebują, to trzeba im dać.

„Chociaż dostępu do aborcji potrzebuje wiele osób, to jednak nie dla wszystkich dostęp do bezpiecznych i legalnych usług aborcyjnych jest zagwarantowany” – użalają się ludzie od AI. Wychodzi z tego, że jeśli uważasz, że czegoś potrzebujesz, musisz to dostać, i to w najlepszym standardzie. A zatem – analogicznie – chociaż dostępu do pieniędzy sąsiadów potrzebuje wiele osób, to jednak nie dla wszystkich dostęp do bezpiecznych i legalnych metod pozyskania sąsiedzkiej gotówki jest zagwarantowany.

Głupie? Trudno, powściągnijmy pęd do logiki i czytajmy dalej.

„Dostęp do aborcji jest zaciekle dyskutowanym tematem w niektórych krajach świata, ale debatę na ten temat dominują nieprawdziwe informacje, ukrywające prawdziwe konsekwencje ograniczania dostępu do tej podstawowej usługi zdrowotnej”.

Aborcja podstawową usługą zdrowotną – pięknie. Czyżby jakakolwiek kobieta wyzdrowiała w wyniku aborcji? No chyba że chodzi o tę małą kobietę, zabitą w efekcie owego „zabiegu” – no tak, ona po czymś takim na pewno nie jest chora.

Dalej jest o dyskryminacji, jaką jest zakazywanie aborcji, a która „obejmuje wszystkie kobiety, ale także osoby, które mogą zajść w ciążę”. No i wreszcie o tym, że „dostęp do bezpiecznej aborcji jest kwestią praw człowieka”. I tak dalej.

To nie są ćwiczenia. Ci ludzie naprawdę takie rzeczy piszą i wygląda na to, że przynajmniej niektórzy w to wierzą. Jak widać połączenie aborcjonizmu z ideologią gender stało się zabiegiem kończącym dostęp do zdrowego rozsądku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka

Zobacz także

 • Jotam
  13.10.2018 07:34
  Janie, badania CBOS z 2013 roku pokazują przede wszystkim jedno: od czasu, gdy w Polsce prawnie zakazano aborcji (choć, niestety, nie całkowicie), ogólna liczba aborcji - również nielegalnych - zmalała wielokrotnie. Jeśli chodzi o te kobiety katoliczki o "konserwatywnych poglądach", dokonujących aborcji, to o co ci chodzi? W Polsce prawie nie ma innych kobiet, prawie wszystkie formalnie są katoliczkami. Ale jeśli dokonują aborcji, to ich katolicyzm i konserwatyzm podlega weryfikacji. I tyle. A dla ciebie czego to miałoby dowodzić? Że katolicyzm sprzyja aborcji? W takim razie dlaczego kraje z największą liczbą aborcji nie mają nic wspólnego z katolicyzmem i konserwatyzmem? Nie manipuluj. Aborcja jest złem zawsze i wszędzie i trzeba się jej sprzeciwiać, a nie zamulać.
  doceń 27
 • Albert
  13.10.2018 10:44
  Dlaczego mordowanie w łonach matek dzieci poczętych określa się eufemizmem "aborcja"? Dlatego, aby tym słowem zakłamać prawdę o tej najgorszej zbrodni! Ta zbrodnia jest najgorszą dlatego, ponieważ jest skrajnym odrzuceniem człowieka najniewinniejszego i najbezbronniejszego przez osobę najbliższą, na której ten mordowany człowiek pokłada całą swoją nadzieję wprowadzenia w życie. Człowiek, który dokonuje tej zbrodni i popiera jej dokonywanie, nie ma żadnych podstaw do oczekiwania pomocy od innych w trudnych okresach swego życia.
  doceń 15
 • saherb
  14.10.2018 11:23
  Już samo stwierdzenie "przedstawiciel którejkolwiek z innych płci" świadczy o rozmiarze głupoty działaczy Amnesty International.
  doceń 14
 • KLER
  15.10.2018 09:31
  Organizację założył żyd, który sie nawrócił na katolicyzm. Po jego śmierci diabeł odebrał sobie jego dzieło i dzisiaj w nim rządzi.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji