Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ciężka próba

Dwaj więźniowie zwiewają z aresztu. Nie wiedząc, gdzie się podziać, ruszają do Jerozolimy, do kumpla z dawnych czasów, niegdyś niezłego zabijaki. Tyle że ten jest od lat pobożnym chasydem i właśnie zaczyna świętować Sukkot – Święto Namiotów. A że tego dnia trzeba przyjąć pod dach wszystkich, którzy zapukają do drzwi, Moshe Bellanga wraz z żoną decyduje się na ugoszczenie opryszków. Tytułowi goście, nie wierząc w duchową przemianę kumpla, nieustannie go prowokują, upokarzają, reagują szyderstwem.

To ciężka próba. Wydaje się, że zbyt ciężka, bo pojawienie się zbiegów uruchamia w pobożnym małżeństwie lawinę oskarżeń i wątpliwości.

Genialny film! Znalazłem go przypadkiem. Oglądałem go wielokrotnie. Żaden obraz nie powiedział mi tyle o żarliwej modlitwie, przechodzeniu przez ciemność i tęsknocie.

Marcin Jakimowicz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL