Nowy numer 42/2018 Archiwum

Głupia, otwórz oczy!

Jeśli wybierasz się na Camino Portugalskie z Lizbony do Santiago albo do Fatimy, nie pomiń tego miejsca. Tu szefem jest sam Jezus.

Quinta da Burra to uroczy hostel (albergue) dla pielgrzymów ruszających Szlakiem św. Jakuba. Znaleźć go można w małej miejscowości Porto de Muge, mniej więcej w połowie drogi między miasteczkami Azambuja a Santarém w Portugalii. Porto de Muge łatwo przegapić, bo przewodniki zwykle zachęcają, by ten ponad 30-kilometrowy odcinek drogi do Santiago pokonać w jednym dniu. Tym razem nie słuchajcie informatorów.

Rezydencja u osła

Duże drewniane wrota, tuż obok – niepozorny sznurek. Tak, to dzwonek w Quinta da Burra. Pielgrzymów witają wyraźnie zadowolone psy. Zaraz po nich wychodzi uśmiechnięta, nieco zmęczona życiem kobieta. To 60-letnia Maria Paula de Menezes de Castro, dawna architekt, a od trzech lat właścicielka hostelu dla pielgrzymów ruszających Szlakiem św. Jakuba. Paula ma chorującego na alzheimera męża i 91-letnią mamę. Ale nie o tym jest ten tekst.

Dostępne jest 10% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji