Po trzech latach wracamy do Broniszewic, by pokazać, jak z miłości, siły, walki, samozaparcia i przy pomocy tysięcy dobrych ludzi siostry dominikanki zbudowały swoim synkom dom. I to jaki dom!
Dziękujemy, że z nami jesteś
Masz subskrypcję? zaloguj się
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł
Poznaj pełną ofertę SUBSKRYPCJI
«
‹
1
›
»
Dom Chłopaków
Od kilku dziesięcioleci siostry św. Dominika prowadzą w Boruszowicach dom dla chłopców. Kilka lat temu zawisło nad nimi widmo likwidacji ośrodka. Dzięki wsparciu 8500 darczyńców Dominikanki mogą kontynuować w tym miejscu swoją misję, a 56 niezwykłych chłopców ma nowy dom. Podopieczni sióstr trafiają tu zwykle jako małe dzieci i pozostają już do końca. Każdy z nich ma swoje upodobania i pasje, co zostało odzwierciedlone w wystroju nowych pokoi, do których się na dniach wprowadzą. Reportaż z tego miejsca można przeczytać w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego /od 13 września 2018r./









