Nowy numer 38/2018 Archiwum

Twarze prymasa Hlonda

Dobre zdjęcie przekazuje nieraz więcej informacji aniżeli obszerny opis. Album zdjęć o prymasie Auguście Hlondzie jest dobrym tego przykładem. Inspiruje do refleksji o życiu i dziele wielkiego kapłana.

Jubileusz 95-lecia istnienia „Gościa Niedzielnego” świętujemy przy grobie sługi Bożego kard. Augusta Hlonda w archikatedrze warszawskiej. Prymas Hlond był założycielem tygodnika i jego duchowym przewodnikiem. Do jego przesłania o misji „Gościa” odwoływaliśmy się na przestrzeni dziesięcioleci wielokrotnie. To dobra okazja, aby napisać o znakomitym wydawnictwie, jakim jest album Łukasza Kobieli pt. „August Hlond 1881–1948”, wydany niedawno przez IPN oraz Stowarzyszenie Pokolenia. Nigdy dotąd nie udało się zebrać zdjęć dokumentujących całe życie jednego z najważniejszych hierarchów Kościoła w Polsce w ubiegłym stuleciu, postaci nadal nie najlepiej znanej, zwłaszcza młodszemu pokoleniu.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji