Nowy numer 41/2019 Archiwum

Czuwasz?

Gospodarz… czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swojego domu. Mt 24,43

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Czuwajcie, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o jakiej porze nocy nadejdzie złodziej, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby we właściwej porze rozdał jej żywność? Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: „Mój pan się ociąga z powrotem”, i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. Każe surowo go ukarać i wyznaczy mu miejsce z obłudnikami. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów».


Czuwam i przy pierwszej pokusie zmieniam kanał w telewizji. Czuwam i przy pierwszej pokusie idę na spacer. Czuwam i przy pierwszej pokusie biegnę 3 km (dystans dla początkujących). Czuwam i przy pierwszej pokusie robię 32 pompki i 12 przysiadów. Czuwam i nie patrzę na ekran (telewizora, komputera, smartfona) dwie godziny przed snem. Czuwam i lepiej gospodaruję czasem. Czuwam, stąd praca nad sobą. Nie jestem zwierzęciem, by tylko instynkt mną kierował czy napędzała reklama. Mam rozum, wolną wolę. Zachowuję religijną prewencję. Po co? By Zły nie włamał się do domu mojego wnętrza. Będę czujny. Warto.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Ewa
  30.08.2018 08:00
  Doskonała współczesna interpretacja Ewangelii Dobrej Nowiny-lubię rozważania Księdza Niech Bóg Księdza błogosławi-swojego wiernego sługę. Dziękuję za zachętę do czuwania. Czuwam. Warto.
  doceń 3
 • mee...
  30.08.2018 10:00
  Slugami Pana sie mienia ci co ze sluzby czerpia kozyci, co wdowie sa zdolni wyrwac ostatni grosz...mowia co macie czynic, a sami od siebie nic nie dajac, ciagle czekajac na zaplate...i zaplate dostana mimo popek i przysiadow, ktore robia...
 • mee...
  30.08.2018 12:11
  Kamil, jezeli sadzisz, ze od czasow pierwszego przyjscia Chrystusa cos sie zmienilo u faryzeuszy, badz cesarstwo rzymskie zaniklo, to sie mylisz. Napisz zatem wpierw gdzie napisalem zle...a nie sadz.
  doceń 1
 • parafianin
  30.08.2018 12:26
  Tak czuwa, że przyjął do swojego domu - naszej parafii - księdza skazanego przez trybunał Państwa Watykańskiego za oszustwa finansowe. No chyba, że probostwo nazwiemy więzieniem a plac kościelny spacerniakiem. https://www.gosc.pl/doc/2248740.Polski-ksiadz-skazany-za-oszustwa-finansowe
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL