GN 16/2019 Archiwum

Kard. Bagnasco: W Europie istnieje antychrześcijański reżim

Nawet jeżeli o tym się nie mówi, to i dziś istnieje dyskryminujący, antychrześcijański reżim i to także w Europie, kolebce cywilizacji, sercu Ewangelii – to słowa kard. Angelo Bagnasco wypowiedziane we wspomnienie św. Wawrzyńca, męczennika.

Arcybiskup Genui przypomniał, że w sposób zawoalowany ogranicza się dziś publiczne wyznawanie wiary, spychając ją do sfery prywatnej. Zaznaczył, że pod pretekstem nie urażania wrażliwości wyznawców innych religii czy kultur, próbuje się stworzyć model życia ujednolicony u podstaw, odrzucając uznane i szanowane przez wszystkich tradycje, albo zmieniając ich nazwy, symbole czy miejsca. W ten sposób próbuje się rozmyć fundamenty wiary, celem zamknięcia jej w zbiorowej świadomości sprowadzającej się do niejasnych wspomnień o tradycjach.

Włoski purpurat zwrócił także uwagę na obecność religii w państwie i podkreślił, że jej podstawowym wkładem jest wyzwalanie człowieka z irracjonalności mitów politycznych, które ciągle nam zagrażają. Dodał, że wiara przypomina również, że moralność w polityce wyraża się także w opieraniu się uwodzącemu działaniu wielkich słów, które bawią się naszym człowieczeństwem.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  12.08.2018 14:50
  religia powinna być sprawą prywatną
  doceń 14
 • Helenka
  12.08.2018 16:48
  Indywidualizm, jeden z potomkow Oswiecenia. Zaadoptowany prze mlode Stany Zjednoczone, a pozniej Europe Zach. Zadecydowanoz,ze religia jest sprawa osobista. Pojawil sie fenomen poprawnosci politycznej, ktorego efekty widzimy dzisiaj.
 • tomaszl
  12.08.2018 20:23
  Ale to nie jest problem świata, ze jest jaki jest. TO jest problem Kościoła, który zatracił się w świecie politycznej poprawności, sprowadzany przez katolików do dzieła pomocy humanitarnej.
  Wielu z nas utraciło już sól wiary i płynie z nurtem politycznej poprawności. Aby kogoś nie urazić....
 • wujek_Olek
  12.08.2018 21:19
  wujek_Olek
  Antychrześcijanizm jest jak najbardziej jawny. Za to promocja pseudo-religii jak "kościoła" szatana czy latającego potwora spaghetti, liberalizmu albo genderyzmu -jutra-. Taki (nied-)oświecony "postęp", poza Islamem drugi współczesny totalitaryzm. Jak ludzie przestają wierzyć w Boga, to zaczynają wierzyć w byleco, jak najbardziej w siebie …

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL