Nowy numer 32/2022 Archiwum

"Nasz Dziennik": Gender w sądzie

Wojewoda pomorski zaskarży do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uchwałę Rady Miasta Gdańska dotyczącą propagandy gender i LGBT - donosi piątkowy "Nasz Dziennik".

Jak pisze w piątkowym wydaniu "Nasz Dziennik", wojewoda "Dariusz Derlich pomimo apeli mieszkańców Gdańska nie zdecydował się na zastosowanie rozstrzygnięcia nadzorczego, które potwierdziłoby nieważność uchwały". Gazeta wyjaśnia, że "chodzi o dokument wprowadzający +Model na rzecz równego traktowania+, który ma wdrożyć w tym mieście zapisy Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym".

"Zawiera on blisko 180 rekomendacji dla sześciu przesłanek dyskryminacyjnych, tj. dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, pochodzenie, wyznanie, niepełnosprawność, ale także tzw. orientację seksualną" - informuje gazeta. Jak dodaje, "wdrażanie rekomendacji miałoby dotyczyć wszystkich tych grup".

"Co to jednak oznacza w praktyce? Wprowadzenie seksedukacji dla dzieci w wieku przedszkolnym, opartej na wytycznych WHO, zachęcającej m.in. do instruowania maluchów w kwestii masturbacji" - donosi gazeta.

"Postuluje się też przywileje dla środowisk homoseksualnych, np. poprzez finansowanie billboardów. A wreszcie - dokument uznaje za formę dyskryminacji przyznawanie się do wiary katolickiej w przestrzeni publicznej" - zaznacza dziennik.

Jak czytamy w gazecie, "na realizację postulatów uchwały władze Gdańska zamierzają przeznaczyć niebagatelną kwotę 12 mln zł rocznie". "Z publicznych środków nie będą mogły natomiast skorzystać publiczne instytucje i organizacje - w tym szkoły - sprzeciwiające się postulatom "+Modelu na rzecz równego traktowania+" - podkreśla gazeta.

Dziennik informuje ponadto, że "wojewoda Dariusz Derlich chce, by w sprawie uchwalenia skandalicznego dokumentu wypowiedział się Wojewódzki Sąd Administracyjny".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama