Nowy numer 33/2018 Archiwum

1918 – portret zbiorowy

Wśród książek wydanych z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości praca prof. Pawła Skibińskiego wyróżnia się oryginalną perspektywą.

Nie koncentruje uwagi na najważniejszych postaciach tamtej epoki czy formacjach politycznych wspierających ich wysiłek i utożsamiających się z ich koncepcjami. To zbiór 29 krótkich szkiców portretujących tamtą rzeczywistość w bardzo różnym wymiarze – społecznym, politycznym, gospodarczym. Na kartach książki ożywają biografie najważniejszych postaci polityków, działaczy społecznych, duchownych, ale także kraj- obrazy ziem tworzących później II Rzeczpospolitą z ich specyfiką, regionalnymi uwarunkowaniami narodowościowymi i religijnymi. W książce opisany jest wysiłek pokolenia, które, wykorzystując koniunkturę w Europie, potrafiło stworzyć zręby niepodległego państwa.

Dostępne jest 29% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji