Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wybór Özila

Świetny piłkarz Mesut Özil uznał się za ofiarę rasistowskich zachowań niemieckich kibiców i zakończył grę w reprezentacji. Wywołało to pełną złych emocji dyskusję nie tylko o losach jego kariery.

Özil był filarem niemieckiej reprezentacji od wielu lat, robił także znakomitą karierę międzynarodową, najpierw w Realu Madryt, a obecnie w Arsenalu Londyn. Zawsze imponował świetną techniką, walecznością oraz potężnym strzałem, którym potrafił rozstrzygać spotkania. Dla polityków jego kariera była dowodem, że integracja tureckiej społeczności w Niemczech to proces udany. – Mesut jest superchłopakiem, który przyczynił się do tego, że w świat poszedł taki, a nie inny wizerunek współczesnych Niemiec – mówił o jego dokonaniach ojciec piłkarza Mustafa Özil. Dzisiaj nikt by tych słów nie powtórzył.

Niefortunne zdjęcie

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji