Nowy numer 3/2021 Archiwum

Martwy wieloryb wyrzucony przez morze na Mierzei Wiślanej

Potężne zwierzę ma około 7 metrów długości.

Ciało wieloryba zostało wyrzucone przez wodę na plażę między Skowronkami a Kątami Rybackimi. Na czas usuwania potężnego zwierzęcia ten odcinek wybrzeża ma zostać odgrodzony. Jednak akcja może zakończyć się dopiero po weekendzie - informuje RMF-FM. 

To trzeci taki przypadek na polskim wybrzeżu w ciągu ostatnich 5 lat. Poprzednio wieloryby znajdowano na polskich plażach w 2013 i 2015 r. Osobnik znaleziony przed pięciu laty miał 7 m długości i ważył 2 tony, z kolei ten, którego morze wyrzuciło na brzeg trzy lata temu mierzył kilkanaście metrów długości i ważył około 10 ton. Jak dotąd Stacja Morska na Helu potwierdza jedynie, że zwierzę na brzegu to wieloryb, nie wiadomo na razie jaki konkretnie gatunek.

 

 

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także