Nowy numer 12/2019 Archiwum

Abp Ryś o największej godności w życiu chrześcijanina

"Bądźcie artystami w miłości do Boga i nie myślcie, że jedni są do tego powołani, a inni nie" – powiedział abp Grzegorz Ryś w trakcie Rekolekcji Ludzi Nowej Kultury. Podczas Mszy św. w Starym Sączu metropolita łódzki podkreślił, że największą godnością w chrześcijaństwie jest być uczniem Jezusa, przynależeć do Niego.

„Człowiek ochrzczony to jest godność. Jesteś ochrzczony - jesteś kapłanem, prorokiem i królem. Nie ma gorszych, lepszych powołań w Kościele, nie ma większego, mniejszego tytułu, by do Jezusa przynależeć. Każdy to musi zrobić na swój własny sposób. Tylko najpierw odnajdźcie tę miłość Jezusa do każdego z nas, otwórzcie się na to doświadczenie, a Ewangelia będzie dla was najlepszą z możliwych nowin, a nie wymaganiem ponad siły” – dodał.

Zdaniem arcybiskupa jednym z najpiękniejszych doświadczeń Strefy Chwały jest to, że tu wszyscy są artystami. „Nie chodzi o to, co człowiek robi, tylko jak, i że w tym, co robi, widać jego osobę, wrażliwość, twórczość. Każdy musi być sobą. Ważne, żeby to, co robimy, miało głęboko osobisty rys” – podkreślił abp Ryś.

Strefa Chwały Festiwal, czyli Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury, potrwa do 3 lipca przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. To wyjątkowe spotkanie ludzi, którzy chcą budować swoje życie na Ewangelii. Rekolekcje zgromadziły ok. ośmiuset osób. Są to m.in. muzycy, dziennikarze, politycy, działacze społeczni, liderzy wspólnot i ich rodziny z Polski oraz Niemiec, Chorwacji, Belgii, Irlandii, Ukrainy czy Białorusi.

Uczestnicy wspólnie się modlą, wielbią Boga i słuchają konferencji.

Strefa Chwały odbywa się w kilku namiotach postawionych tuż przy ołtarzu papieskim, który zachowany został po wizycie Jana Pawła II. Największy z namiotów to główne miejsce spotkań, gdzie m.in. codziennie sprawowana jest Eucharystia. W mniejszych namiotach powstały MuzaCafe oraz Strefa Chwały Young i Strefa Chwały Kids.

Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury organizuje Stowarzyszenie Muza Dei wraz z diecezją tarnowską oraz gminą Stary Sącz.

« 1 »

Zobacz także

 • albert
  03.07.2018 09:05
  "Nie ma gorszych, lepszych powołań w kościele" O jakim kościele jest mowa?
 • mee...
  03.07.2018 10:24
  Nowa kutura"...brzmi jak szturmowka.
 • gut
  03.07.2018 10:38
  /Piękno jest wiecznością przeglądającą się w zwierciadle./
  /Khalil Gibran/
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL