Nowy numer 8/2019 Archiwum

Jaka droga prowadzi do Życia?

Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia. Mt 7,13

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, nie poszarpały was samych.

Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem to jest istota Prawa i Proroków.

Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!»


Szlak wiodący człowieka ku zbawieniu nie zawsze jest usłany różami. To raczej „wąska droga” nawrócenia, wytrwałej pracy nad sobą, mozolnej i często niepopularnej walki ze złem w otaczającym nas świecie. To „ciasna brama” ewangelicznego sposobu postrzegania rzeczywistość i troski o budowanie – we wspólnotach wiary, w rodzinach, a nawet w miejscach pracy lub gronie osób znajomych – cywilizacji miłości. Czyńmy zatem to, co chcielibyśmy, żeby nam ludzie czynili, bo „na tym polega Prawo i Prorocy”. Dzielmy się naszym doświadczeniem miłości Boga objawionej w Jezusie Chrystusie! Dzięki temu ktoś z pewnością odnajdzie – i w sposób wolny wybierze – wąską, niełatwą, ale fascynującą i piękną drogę prowadzącą do Życia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • mee...
  26.06.2018 02:03
  Wszystko co byscie chcieli, zeby wam ludzie czynili i wy im czyncie...powiedziano tez - miluj blizniego swego jak siebie samego. Coz to oznacza...nie traktuj blizniego swego lepiej od siebie, nie ulegaj blizniemu by mu sie przypodobac...wszystko wiec co byscie chcieli, zeby wam ludzie czynili i wy im czyncie. Ci, ktorzy ida z postepem czasu nie maja wrogow, ale Chrystus nie jest z tego swiata, jest sprzeciwem dla swiata. Dlatego nie powiedziano, nie czyncie co ludzie czynia...bo droga jest waska, a nie szeroka...globalizacja, ktora tez okaze sie droga waska, pelna ucisku przeciwko Bogu, a wiec i wam wyznawcom Boga, ktorzy tak milujecie blizniego jak traktujecie siebie i tak postepujecie wobec siebie, jakbyscie chcieli zeby i ludzie z wami postepowali...
  doceń 0
 • albert
  26.06.2018 09:49
  Droga do zatraty jest szeroka, bo to jest droga kłamstwa i niesprawiedliwości, których może być nieskończoność i wcale nie jest wygodna i łatwa. wystarczy popatrzeć na tych, którzy nią jakiś czas się posuwali. Często jest odurzanie i samobójstwo, a w łagodniejszej wersji dziwactwo. Do zbawienia droga jest wąska, bo jest to droga prawdy i sprawiedliwości. Jest wąska, bo prawda jest tylko jedna, a sprawiedliwość jest tylko w prawdzie. Ta droga jest o wiele łatwiejsza od tej szerokiej, tylko ludzkie wyobrażenia o nich są odwrotne. Na tej wąskiej drodze można spotkać szczęśliwość, której nie lza spotkać na tej szerokiej. Zresztą sam Pan Jezus powiedział że Jego brzemię jest lekkie, a jarzmo słodkie. Gdyby ludziom była przedstawiana Nauka Chrystusowa taką, jaka ona jest w rzeczywistości. to na tej wąskiej drodze zapanowałby tłok.
  doceń 0
 • mee...
  26.06.2018 10:34
  Chrystus mowiac o drodze waskiej mowi o bojazni do Boga, mowi drzyjcie przed Bogiem...dostapienie Wiary jest droga jasna i bez ograniczen, jest droga szeroka nie do zmierzenia ani nie do zbadania. Wowczas ci co poszli droga szeraka - mowiac Boga nie ma, badz coz Bog moze nam uczynic, nam ktorzy jestesmy bogami, okaze sie na koncu jakze droga waska.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL