Nowy numer 8/2019 Archiwum

"Nie można uważać siebie za chrześcijanina i jednocześnie popierać ideologię gender"

Biskupi Ukrainy protestują przeciw promocji ideologii gender.

Nie można uważać siebie za chrześcijanina i jednocześnie popierać ideologii gender – przypominają rzymskokatoliccy biskupi Ukrainy. Piszą o tym w specjalnym przesłaniu do ukraińskich władz, jak i do wiernych, które czytane było w kościołach tego kraju. Odezwa jest reakcją na tzw. marsz równości, który odbył się dziś w stolicy kraju Kijowie.

W przesłaniu skierowanym do przedstawicieli władzy i do wiernych rzymskokatoliccy biskupi Ukrainy przypomnieli o stanowisku Kościoła dotyczącym pojęcia małżeństwa, rozumianego jako związek mężczyzny i kobiety. Hierarchowie uważają, że wydając zgodę na organizowanie marszu równości, przedstawiciele władzy wspierają ruchy i ideologie, które stoją w sprzeczności z 51. artykułem Konstytucji Ukrainy, który gwarantuje ochronę „rodziny, dzieci, macierzyństwa i rodzicielstwa”.

Episkopat z przykrością przypomina o wciąż rosnącej na Ukrainie dyskryminacji tej części społeczeństwa, która chce być wierna doktrynie chrześcijańskiej. Zdaniem hierarchów, na w tym kraju nikt nie dyskryminuje i nie ogranicza praw kogokolwiek, ze względu na jego orientację seksualną, dlatego nieuzasadnione jest tworzenie wrażenia, że mniejszości seksualne wymagają szczególnej ochrony i wsparcia. W swojej odezwie biskupi podkreślają, „że ideologia gender, która stoi za tzw. marszem równości jest formą neomarksizmu, a jej popieranie zniszczy Ukrainę”.

Ideologia gender stała się ostatnim czasie bardzo popularna na Ukrainie. Wyraźnie odczuwa się w tym kraju kampanię medialną na rzecz jej promowania.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  18.06.2018 11:20
  Przegrywamy, i to na całej linii. Coraz słabszy głos sprzeciwu.
  doceń 2
 • Dd
  18.06.2018 15:38
  Znów mylenie ideologii gender z promocją homoseksualizmu. Gender samo w sobie nie jest niczym złym, zakłada po prostu, że jak dziewczyna będzie chciała być mechanikem, to nikt jej nie będzie mówić "to nie jest dla kobiet". Tak samo gdyby mężczyzna chciał się zajmować wizażem i kleić ludziom tipsy, to nikt mu nie powie, że mu nie wolno. Taka jest podstawa gender. To, że różne ruchy LGBT wykorzystują gender do promowania swoich idei, wcale nie przekreśla samego, słusznego przekazu. Odnoszę wrażenie że środowiska katolickie używają słowa "gender" bez próby zrozumienia, a jednocześnie synonimu cywilizacji śmierci, choć co do idei gender potrafi być zaskakująco zgodne z nauką Kościoła. Niestety, dla wielu ludzi Kościoła gender=homoseksualizm, co jest błędem.
 • na rondzie w budynku
  21.06.2018 09:19
  Promocji nazizmu i komunizmu zakazano dopiero "po fakcie", gdy już te ideologie wydały tragiczne owoce, z których skutkami mamy do czynienia do dzisiaj. Teraz mamy szansę być mądrzy przed szkodą i zakazać genderyzmu zanim jeszcze nie jest za późno.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL