Nowy numer 24/2018 Archiwum

Grupa życia czy śmierci?

Kolumbia, Senegal i Japonia kontra Polska – nasza reprezentacja zagra na mistrzostwach świata w egzotycznej, ale i bardzo wyrównanej grupie. Zlekceważenie przeciwników może skończyć się tak, jak na ostatnim mundialu z naszym udziałem.

Portal espn.com określił naszą grupę H „grupą dla hipsterów”. Piłkarski świat uznał losowanie Polski z pierwszego koszyka za dowód na niesprawiedliwość rankingu FIFA. Cały kwartet zespołów, każdy z innego kontynentu (jeszcze tylko grupa A ma tak zróżnicowany skład geograficzny), oceniany jest w zagranicznych mediach jako „słaby”, „egzotyczny” lub „grupa życia” – przeciwieństwo uznawanych za najtrudniejsze grup B (Portugalia, Hiszpania, Maroko, Iran) i D (Argentyna, Chorwacja, Nigeria, Islandia).

Na szczęście w naszym kraju, gdzie hurraoptymizm po losowaniach bywał częstym zjawiskiem, tym razem nikt nie umniejsza klasy rywali. Kolumbia to ćwierćfinalista poprzedniego mundialu, z najbardziej utalentowaną od dekad generacją futbolistów. W reprezentacji Senegalu roi się od wschodzących lub już rozbłysłych gwiazd europejskiej piłki (branżowy portal Transfermarkt wycenia skład Senegalczyków najwyżej w naszej grupie). Z kolei Japonia to synonim solidności – nieprzerwanie od 1998 r. gra w mistrzostwach, a ich piłkarze są obecnie bardzo cenieni chociażby w niemieckiej Bundeslidze.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł
  • jarock
    16.06.2018 21:48
    Bardzo trudni rywale ale jak drużyna najwyżej sklasyfikowana w rankingu FIFA w tej grupie nie zajmie co najmniej drugiego miejsca to będzie duuuża porażka.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji