Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wystarczy tylko spojrzenie

Ojciec Jean-Philippe Chauveau od lat pomaga wychodzić na prostą przestępcom, narkomanom i prostytutkom. Doskonale rozumie ich świat, sam był kiedyś jego częścią.

Kapelan aresztu w Nanterre, organizator tzw. Śród Serca w parafii św. Cecylii w Boulogne. Założyciel Stowarzyszenia „Nadzieja św. Jana”, prowadzącego domy dla uzależnionych, twórca Stowarzyszenia „Magdalena” pomagającego osobom prostytuującym się. Długo jeszcze można wymieniać inicjatywy francuskiego kapłana, który poświęcił życie ludziom z marginesu. W swojej autobiografii o. Jean-Philippe wzorem Matki Teresy z Kalkuty podkreśla, że najsłabsi w pierwszej kolejności nie potrzebują pomocy społecznej ani wsparcia psychologicznego. Pragną przede wszystkim miłości i przyjaźni, relacji z drugim człowiekiem. „Krzyczą o tym swoim cichym wołaniem, które zakłóca mój spokojny sen” – pisze duchowny.

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji