Nowy numer 3/2019 Archiwum

Trump: Świat uczynił krok wstecz przed potencjalną katastrofą

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump odnosząc się do spotkania z Kim Dzong Unem, napisał w środę na Twitterze: "Świat zrobił duży krok wstecz przed potencjalną katastrofą nuklearną. Koniec z wystrzeliwaniem rakiet, z próbami jądrowymi i badaniami!"

"Zakładnicy wracają do domu z rodzinami. Dziękuję przewodniczącemu Kimowi, nasz dzień przeszedł do historii!"

Po godzinie od opublikowania, tweet został "polubiony" przez 53 tys. użytkowników Twittera.

Po historycznym szczycie w Singapurze Trump i Kim podpisali we wtorek wspólne oświadczenie, w którym Kim zobowiązał się do starań o "całkowitą denuklearyzację" Półwyspu Koreańskiego, a Trump - do udzielenia KRLD gwarancji bezpieczeństwa. W dokumencie nie sprecyzowano jednak, o jakie konkretnie gwarancje chodzi, ani nie podano konkretnego harmonogramu likwidacji północnokoreańskiego arsenału jądrowego.

Obaj przywódcy zaprosili siebie wzajemnie do złożenia oficjalnych wizyt w swych krajach.

« 1 »

Zobacz także

 • md
  13.06.2018 07:11
  Bzdura. To tylko gra pozorów. Jeśli w przeciągu roku któraś ze stron znowu nie zacznie prężyć muskułów, to będę naprawdę zdziwiony.
 • Marek
  13.06.2018 09:49
  Oby to była prawda i doszła do skutku.
  doceń 5
 • darek
  13.06.2018 11:51
  Donald Trump na szczycie G7 najpierw zgadzał się na ustalenia, by potem niespodziewanie w samolocie przez tweetera zerwać porozumienie. Kim doskonale wie, że zapewnienia Trumpa są niewiele warte, Trump dziś coś podpisuje, by jutro przez internet pokazać, że nie ma zamiaru respektować ustaleń. Jako polityk na arenie międzynarodowej jest niewiarygodny. Kim gra w grze Trumpa zachowując podobny cynizm, na pewno nie ma zamiaru przerywać prac nad bombami, ale jednocześnie chce przekonać świat, że jest gotowy na ustępstwa. Tym bardziej, że nic nie ryzykuje, bo gazety w Korei Północnej napiszą, że Ameryka z podkulonym ogonem zgodziła się na wszystko czego Kim chciał.

  Trump zyskał trochę chwały, Kim zyskał trochę czasu. Dla pokoju na świecie nic się nie zmieniło.
  doceń 1
 • krut00
  13.06.2018 16:18
  Na tym zdjęciu przewodniczący Kim wygląda znacznie przyjemniej od prezydenta Trumpa.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy