Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dlaczego Polska płonie?

Nie poradzimy sobie z tonami odpadów, jeśli nie stworzymy kompleksowego systemu ich zagospodarowania. Trzeba także poskromić apetyty przedsiębiorców, którzy w imporcie śmieci z zagranicy wyczuli dobry interes.

Piątek 25 maja. W mediach społecznościowych mieszkańcy Zgierza udostępniają zdjęcia przedstawiające kłęby gęstego, czarnego dymu unoszącego się nad miastem. Na powierzchni 15 tys. m kw. płonie ponad 50 tys. ton zanieczyszczonych odpadów. Prezydent apeluje, aby wszyscy szczelnie pozamykali okna i nie zbliżali się do byłych zakładów „Boruta”. Chociaż już po kilkunastu godzinach władze uspokajają, że pożar nie zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców, niektórzy decydują się na kilkudniowy wyjazd.

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji