Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dorosły syn przegrał w sądzie proces z ojcem o kieszonkowe

29-latek ma obowiązek zakasać rękawy i wziąć się do pracy, a nie obciążać rodziców - tak adwokat przedsiębiorcy z Wenecji skomentował wyrok sądu, który oddalił wniosek jego syna żądającego 900 euro kieszonkowego miesięcznie.

Włoski dziennik "Il Messaggero", który informuje o tej sprawie, wyjaśnia, że sądowy spór syna z ojcem rozpoczął się 4 lata temu. 25-letni wtedy mężczyzna postanowił na drodze sądowej wystąpić do swego majętnego ojca z żądaniem 230 tysięcy euro na studia, w tym także podyplomowe.

Ojciec odmówił wyłożenia tej sumy, ale sąd nakazał mu wypłacanie synowi kwoty 300 euro miesięcznie.

Syn jednak nie zaakceptował wysokości kieszonkowego i ponownie wystąpił do sądu; tym razem żądając jego trzykrotnego podniesienia do 900 euro.

Sąd w Padwie, gdzie toczyła się ta sprawa, nie tylko odrzucił ten wniosek, ale także uchylił poprzedni wyrok z 2014 roku, nakładający obowiązek wypłaty 300 euro kieszonkowego. To zaś oznacza, że syn przegrał wszystko.

Satysfakcję wyraził cytowany przez dziennik adwokat pozwanego rodzica Stefano Marrone.

"Po czterech latach wymiar sprawiedliwości uznał święte prawo ojca do tego, by mógł zobaczyć, że jego syn sam się utrzymuje. 29-letni syn ma obowiązek zakasać rękawy i wziąć się do pracy nie obciążając dalej rodziców" - stwierdził mecenas Marrone.

« 1 »

Zobacz także

 • was
  03.06.2018 17:13
  Nie w wieku 29 lat, ale już o 10 lat wcześniej powinien zakasać rękawy, a nie byczyć się na studiach na cudzy koszt i marnować czas. Ta sprawa tylko potwierdza, że studenci to największe lenie, nieroby i darmozjady, którzy w ten sposób tylko przedłużają swoje dzieciństwo.
  doceń 1
 • Gosc
  03.06.2018 17:22
  Oczywiscie wszyscy studenci. WAS chodzi tylko do znachorow bez studiow i korzysta z urzadzen, ktorych zaden inzynier nie konstruowal!
  doceń 19
 • marek
  04.06.2018 10:14
  w Polsce też jest takie samo prawo,umożliwiające państwo/sądom na rozwalanie rodzin,niszczenie Boskiego porządku prawnego;właśnie XX wiek przyniósł na świecie powszechne upaństwowienie rodzin i małżeństw i na tym polega tryumf szatana,o którym wspomniała bodajże siostra Łucja.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL