Nowy numer 42/2019 Archiwum

Co na to Jezus?

Dzień Matki i słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii to najlepszy komentarz do smutnych wydarzeń w Irlandii.

Wczoraj chodząc po ulicach Dublina, widząc miasto oblepione napisami „no” i „yes”, słuchając zwłaszcza obrońców życia pełnych optymizm, że nie wszystko jeszcze jest przesądzone, udzielił mi się ten klimat nadziei. Dziś na ulicach irlandzkiej stolicy w oczy rzucają się w oczy już tylko ci, z napisami „yes”. W centrum prasowym, w irlandzkiej telewizji dominują głosy zwolenników aborcji. Słychać wciąż te same wytarte slogany „ochrona kobiety”, „współczucie”, „postęp”, „zdrowie”, „cywilizacyjny skok”. Rząd francuski pospieszył już z gratulacjami dla rządu Irlandii. Wszyscy podkreślają dużą frekwencję i ogromną skalę zwycięstwa. Nikt nie spodziewał się, że Irlandczycy w aż tak wielkiej liczbie oddadzą głos na rzecz…No, właśnie czego? Teoretycznie chodziło tylko o zniesienie konstytucyjnej ósmej poprawki chroniącej życie dziecka nienarodzonego. Ale w to miejsce wejdzie zdanie, które de facto na poziomie konstytucji wprowadza prawo do „terminacji ciąży”. Sformułowanie, które ma zaciemnić prawdę. Irlandia na poziomie konstytucji będzie miała wpisane prawo do aborcji. Rząd ma już przygotowaną szczegółową ustawę, która mówi o aborcji na życzenie do 12 tygodnia życia dziecka, z możliwością późniejszej aborcji w kilku konkretnych sytuacjach np. choroby dziecka. Irlandię śmiało można nazwać prymusem Zachodu we wprowadzaniu ideologii postępu. Zdała już egzamin w 2015 roku zmieniając w referendum definicję małżeństwa, teraz zdała kolejny egzamin. Cywilizacja śmierci triumfuje na Zielonej Wyspie. Smutne to tym bardziej, że jako Polacy czuliśmy jakiś rodzaj pokrewieństwa duchowego z Irlandią.    

Trudno uciec mi od dwóch myśli, skojarzeń. Pierwsza, dziś w Polsce obchodzimy Dzień Matki. Jednym z aspektów całej sprawy jest sposób, w jaki zwolennicy „yes” mówią o macierzyństwie. Dziecko jako zagrożenie, jako agresor, przed którym trzeba się chronić, bo może pojawić się nieproszony, nie w tym momencie. Obcy, który atakuje. Matka ma prawo się bronić przed tym nieszczęściem. Wiem, brzmi to okrutnie, ale taka jest logika proaborcyjna, choć maskowana hasłami o zdrowiu, wolności i współczuciu dla kobiet. W całość proaborcyjnej ideologii wpisany jest jakiś rodzaj pogardy wobec macierzyństwa (także ojcostwa). Czy ktokolwiek z tych uśmiechniętych triumfujących Irlandczyków z koszulkami na „yes” pomyślał dziś o swojej matce? O tym, że kiedyś też mieli 12 tygodni? Czy chcieliby zostać potraktowani jako ludzie przez swoich rodziców czy jako zlepek komórek?

I druga myśl. Dzisiejsza Ewangelia. Pan Jezus się nie myli. Mówi dziś w Liturgii Słowa: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże" (Mk 10, 14). Ewangelista dodaje: „I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je” (Mk 10, 16). To jest dzisiejsza Ewangelia!!! Proszę sprawdzić. Nie ma przypadków. Odnoszę wrażenie, że dziś Jezus mówi to zwłaszcza do Irlandczyków. Błogosławi ich nienarodzone dzieci. Mówi im: pozwólcie im żyć!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • podaj nick
  26.05.2018 17:17
  wynik odbiegał mocno od sondaży, ciekawe kto posiada serwery, może wyniki są podobne do tych, które uzyskało PSL w wyborach samorządowych, gdzie nikt nie głosował, a próg i tak przeszli, żeby utworzyć koalicje w sejmikach i papież oniemiał w tej sprawie, poza tym widać, jak chcą bardzo wykorzystać referendum do polaryzacji społeczeństwa
  doceń 3
 • Pan Mechanik
  26.05.2018 21:02
  Tak to jest kiedy katolicyzm zamiast być drogą do relacji z Bogiem staje elementem integracji i sprzeciwu wobec anglikańskiego wroga. Nasz marksistowski wróg też już zabrał swoje wojska więc trzeba ciężkiej duszpasterskiej pracy, żeby za parę lat nie stało się u nas to samo. Ilu jest wierzących katolików w katolickiej Polsce?
 • gac
  27.05.2018 01:25
  niestety duza wine za to ze ludzie nie sa uswiadomieni, ze przeyranie ciazy to zabojsto dzieci ponosi kosciol katolicki W ciagu ostatnich dwuch lat nie uslyszalem w kosciel zadnej homilii na tema obrony zycia nienarodzonego. Kosciol milczy wiec ludzie maja tylko informacje z TV lub internetu gdzie prym widoa tzw liberalne tresci
  doceń 5
 • MAREK.LN
  27.05.2018 13:07
  I to jest początek końca panowania katolicyzmu w Europie

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL