Nowy numer 42/2018 Archiwum

Donald Trump odwołał spotkanie z Kim Dzong Unem w Singapurze

Prezydent USA Donald Trump w opublikowanym w czwartek przez Biały Dom liście do przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una poinformował, że odwołuje ich zaplanowane na 12 czerwca spotkanie na szczycie w Singapurze. Jako powód podał "gniew" i "wrogość" ze strony Pjongjangu.

W dokumencie amerykański prezydent podkreślił, że "nie mógł doczekać się" spotkania. "Niestety z powodu ogromnego gniewu i otwartej wrogości w Pana najnowszym oświadczeniu sądzę, że obecnie nie jest właściwe odbycie tego długo planowanego spotkania" - czytamy w liście skierowanym do Kim Dzong Una.

« 1 »

Zobacz także

 • maryja!
  24.05.2018 17:29
  Tego można było się spodziewać. Trump z pewnością wyczuł fałszywy ruch Kima i postanowił zrezygnować ze spotkania. Kim w kwestii wspólnych manewrów USA i Korei zaczął sprawiać wrażenie rozdającego karty, a on nawet nie aspiruje do miana potęgi. Mimo prac nad bronią nuklearną jest czysto zależny od polityki Chin. To są działania propagandowe dlatego dobrze, że Trump zrezygnował ze spotkania. Kim nie dostosowuje się do reguł gry społeczności międzynarodowej i jako parias nie powinien być uważany za równorzędnego partnera w dialogu.
  doceń 1
 • krut00
  24.05.2018 18:20
  Trudno zaprzeczyć że Kim wykazał się ładnym gestem zwalniając z więzienia trzech Amerykanów i jeszcze trudniej nie zauważyć że Waszyngtonu nie było stać na żaden elegancki gest.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy