Nowy numer 42/2019 Archiwum

Spada poparcie dla premiera i rządu

Zadowolonych z tego, że rządem kieruje Mateusz Morawiecki jest w maju 48 proc. badanych, czyli o 4 punkty procentowe mniej niż miesiąc wcześniej. Zwolenników rządu jest 38 proc., w porównaniu do kwietnia jest ich mniej o 4 punkty procentowe - wynika z sondażu CBOS.

W porównaniu z kwietniem zmniejszyła się akceptacja premiera. Zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, wyraża 48 proc. ankietowanych (spadek o 4 punkty procentowe). Niezadowolonych z premiera jest 25 proc. respondentów (wzrost o 3 punkty). 27 proc. - o 1 punkt procentowy więcej niż w kwietniu - respondentów wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Do zwolenników rządu zalicza się w maju 38 proc. badanych (spadek o 4 punkty procentowe w stosunku do kwietnia). Z kolei 21 proc. respondentów deklaruje się jako przeciwnicy rządu (wzrost o 2 punkty procentowe). Obojętność wobec rządu deklaruje 35 proc. ankietowanych (wzrost o 2 punkty). 6 proc. badanych - tak samo, jak przed miesiącem - nie umiało jednoznacznie określić swej postawy wobec rządu.

CBOS zapytał też ankietowanych o ocenę działalności rządu. Dotychczasowe efekty działań obecnego gabinetu dobrze ocenia 48 proc. badanych (spadek o 6 punktów procentowych w stosunku do kwietnia), natomiast 26 proc. (wzrost o 4 punkty) krytycznie podsumowuje dorobek rządu. Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 26 proc. badanych (wzrost o 2 punkty procentowe).

CBOS zauważa, że w maju najbardziej pogorszyły się oceny polityki gospodarczej rządu. Przekonanie, że stwarza ona szanse poprawy stanu gospodarki, wyraża 47 proc. ankietowanych (spadek o 8 punktów procentowych). Sceptycznych co do tego jest 37 proc. badanych (wzrost o 7 punktów). 16 proc. badanych (wzrost o 1 punkt procentowych) nie ma wyrobionego zdania w tej kwestii.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 10-17 maja 2018 roku na liczącej 1170 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

« 1 »

Zobacz także

 • krut00
  23.05.2018 17:33
  Niestety PiS tak naprawdę jest rządne władzy dla samej władzy, tak jak Nowoczesna czy Platforma. Sprowadzenie do Polski loży masońskiej Bnai Brith i dalsze konsekwencje tej działalności braci Kaczyńskich są aż nadto widoczne. O ile jeszcze kilka lat temu ugrupowanie to wydawało się być rozsądną alternatywą, o tyle po ostatniej roszadzie maski opadły i widać już że np. MSZ jest nadal kierowane nie przez reprezentantów narodu polskiego. Program ekonomiczny pana Morawieckiego nie istnieje, zaś koszty 500+ będą spłacać przyszłe pokolenia Polaków przeklinając dzisiejszych wyborców.
  doceń 10
 • taka prawda
  23.05.2018 18:52
  Obecny premier i obecny rząd nie jest już pisowski. PiS oddał władze wraz z wywaleniem Szydło i Macierewicza. Teraz rządzą ludzie PO i dawnej Unii Wolnosci.
  doceń 14
 • Irena
  23.05.2018 21:49
  Nie zakazali aborcji, a zakazali myśliwstwa dzieciom; chcą zlikwidować populację zwierząt narazie tylko futerkowych i zakazać uboju rytualnego takiego, z jakiego spożywali mięso zarówno Pan Jezus jak i apostołowie.
  doceń 2
 • gosc
  24.05.2018 08:11
  Wszelkich lozy trzeba sie pozbyc. Polska jesli przetrwa to dzieki bozemu blogoslawienstwu i opiece Maryji. Tylko nie mozna dwom panom sluzyc...
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL