Nowy numer 20/2024 Archiwum

Zapomnij o pomarańczach

Donata miała 17 lat. Przypadkowo poznany chłopak zaproponował jej wyjazd na plantację pomarańczy do Hiszpanii. Gdy już była na miejscu, usłyszała: od teraz będziesz prostytutką.

Została sprzedana. „Płakałam, nie zgadzałam się. Bunty nie pomogły. Bili mnie, przywiązywali do łóżka, gwałcili – aż do dnia, kiedy policja zrobiła nalot na ten burdel. Znaleźli moje fałszywe dokumenty. Zabrali mnie. Bałam się zeznawać przeciw temu człowiekowi. Przechodzi ludzkie pojęcie, jaką krzywdę jest w stanie wyrządzić”.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Krzysztof Błażyca

Z redakcją „Gościa" związany od roku 2006 r. Religioznawca, członek Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego. Autor książek „Tego drzewa nie zetniesz. Historie z czarami w tle" (2015); „Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy" (2017)  - Grand Prix Mediatravel 2017 w kategorii książka podróżnicza roku; Nagroda Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego za najlepszą książkę roku 2017 o tematyce afrykanistycznej w kategorii publikacji popularno-naukowej; „Adunu. Ziemia duchów" (2023). Autor wystaw fotograficznych ukazujących życie codzienne w krajach Afryki. Publikował również w: „Misyjne drogi", „Poznaj Świat", „Catholic Mirror" (Kenia), „Magazyn Familia", „Warto", „W drodze", „Almanach Prowincjonalny", „Tygodnik Powszechny". Związany z organizacjami pomocowymi w Ugandzie i Kenii. Motto: „Pokochajcie Afrykę!" (kard Charles Lavigerie).

Kontakt:
krzysztof.blazyca@gosc.pl
Więcej artykułów Krzysztofa Błażycy