Nowy numer 45/2018 Archiwum

Merkel: Polska daje swój wkład w przyjmowanie uchodźców

Polska daje swój wkład w przyjmowanie uchodźców w Unii Europejskiej, choć być może są to inni uchodźcy pod względem geograficznym, z innych regionów - powiedziała w poniedziałek kanclerz Niemiec Angela Merkel.

"Podkreśliliśmy dzisiaj, że również Polska przyjmuje uchodźców; być może pod względem geograficznym są to inni uchodźcy, z innych regionów, ale Polska tutaj też wkłada swój wkład" - mówiła Merkel na konferencji prasowej po rozmowach z premierem Mateuszem Morawieckim.

Jak dodała, Warszawa i Berlin zgadzają się co do potrzeby wzmocnienia Fronteksu oraz prowadzą "wspólne projekty poza UE, żeby zwalczać przyczyny migracji".

"To, że chcemy nielegalnym przemytnikom ukrócić proceder, to jest chyba oczywiste i dlatego też musimy zadbać o dobre perspektywy w tych krajach, z których przybywają dzisiaj do nas uchodźcy" - oświadczyła niemiecka kanclerz.

« 1 »

Zobacz także

 • Zorro
  20.03.2018 07:33
  Już z Rosją czyli z dawnym CCCP byliśmy partnerami i każdy widział zaznał tej dobroci, hahaha.
  doceń 5
 • Gość
  20.03.2018 10:19
  O reparacjach wojennych propagowanych przez Mularczyka nie było ani słowa, bo PIS przestraszył się Merkel.
 • Gość
  20.03.2018 10:24
  Pisowski elektoracie, Wasz premier nazwał Kanclerz Niemiec Angele Merkel, "wielkim przyjacielem Polski"
  I co dalej, kogo teraz będziecie nienawidzić, kogo obarczać winą za polskie nieudacznictwo ?
  doceń 3
 • Gość
  20.03.2018 14:10
  To przykre, bardzo przykre ale niestety Duda i Morawiecki oddali suwerennośc Polski Niemcom i zgodzą sie na wszystko...uchodzców, euro, gender, NS2 i będa też przeciw Trumpowi
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy