Nowy numer 3/2019 Archiwum

Kamień z serca

Nie muszę widzieć. Wierzę. „Bóg działa, bo Go o to poprosiłem”. Wiecie, jakie to uwalniające?

– Wczoraj skończył się u nas kurs ewangelizacyjny, w którym udział wzięło kilkadziesiąt osób. Modliłem się nad nimi i prosiłem, aby Duch Święty działał…
– I działał?
– Tak.
– Na kogo?
– Na wszystkich…
– W jaki sposób?
– Nie wiem, bo wyszedłem.
– To skąd Ojciec wie, że działał?
– Bo Go o to poprosiłem.

Bardzo pomogła mi ta krótka wymiana zdań z o. Rafałem Kogutem, franciszkaninem. Często do niej wracam. To istota zawierzenia. „Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy” (Hbr 11,1).

Nie muszę widzieć. Wierzę. „Bóg działa, bo Go o to poprosiłem”.

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

 • aaaa
  19.03.2018 22:17
  Nie marudź, Kasiu. Infantylne? Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa niebieskiego :) (Mt 18, 3).
 • Aga
  20.03.2018 06:01
  Duch Święty, co zawsze podkreślała nauka katolicka, działa jednak logiczniej i bardziej racjonalnie, aniżeli próbuje udowadniać autor tekstu. Odsyłam też do encykliki Jana Pawła II z 1986 r. Szkoda, że jest ona tak słabo znana...
  doceń 2
 • Lukasz
  20.03.2018 13:04
  Panie Marcinie dziś dostałem taki sms: 31-letnia Kamila w stanie błogosławionym w 20 tygodniu uległa ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, z obrażeniami głowy, w stanie krytycznym walczy o życie. Znajomi proszą o modlitwę o cud i przekazywanie innym osobom z prośbą o modlitwę. Proszę o przekazanie o. Rafałowi żeby się pomodlił żeby Duch Święty działał. Dziękuję.
  doceń 0
 • aaaa
  20.03.2018 22:32
  Nie zachowywać się jak dziecko, to oczywiste. Być czystym, otwartym i ufać Bogu. Tylko dzieci są takie. Dorośli wszędzie węszą podstęp, wszystko krytykują i ciągle są niezadowoleni.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.