Nowy numer 24/2018 Archiwum

Często przeżywała stany mistyczne, a przy sobie widziała swojego Anioła Stróża

Przyszła na świat w 1384 r. w Parione  koło Rzymu, w bogatej i wpływowej rodzinie. W dzieciństwie pragnęła wstąpić do zakonu, lecz w 15-tym roku życia wydano ją za mąż.

Przyszła na świat w 1384 r. w Parione  koło Rzymu, w bogatej i wpływowej rodzinie. W dzieciństwie pragnęła wstąpić do zakonu, lecz w 15-tym roku życia wydano ją za mąż. Franciszka urodziła troje dzieci i sama zajęła się ich wychowaniem oraz prowadzeniem domu. Zawsze odznaczała się wrażliwością wobec bliźnich, szczególnie tych najbiedniejszych. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. 

 

Św. Franciszka często przeżywała stany mistyczne, a przy sobie widziała swojego Anioła Stróża. Zmarła 9 marca 1440 r. Jest patronką Rzymu, kobiet oraz wraz ze św. Krzysztofem - patronką kierowców. 

W ikonografii św. Franciszka przedstawiana jest w czarnej sukni i białym welonie, towarzyszy jej anioł. Na niektórych obrazach jej atrybutem jest osioł - symbol pracowitości, wytrwałości, cierpliwości, zdrowego rozsądku - oraz otwarta księga.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama