Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zatrzymanie w toku

Tysiące zabitych dzieci to zbyt poważna sprawa, żeby się nią tak po prostu, ordynarnie zajmować.

Życie dzieci to zbyt poważna sprawa, żeby można je było ot tak ocalić. Zwłaszcza jeśli za tą sprawą opowiedziało się 830 tysięcy ludzi. Czegoś takiego nie można zlekceważyć. Trzeba się nad tym pochylić, dokładnie się namyślić, zastanowić, rozważyć, a nie tak hop siup i załatwione.

To dlatego Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, która ma pracować nad projektem Zatrzymaj Aborcję, wciąż „ma” nad nią pracować. Jak na razie zasiadający w komisji posłowie nawet nie włączyli projektu znoszącego zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę do programu prac na bieżące półrocze. Cóż, widocznie nie dało się tego zrobić. Nie wyszło na początku lutego, nie wyszło w miniony wtorek, no i dziś też się nie dało, bo są głosowania na sali plenarnej. Wniosek o włączenie projektu do prac musi więc poczekać kolejne 3 tygodnie, do kolejnego posiedzenia komisji. Czy wtedy komisja uwzględni w swoich pracach „Zatrzymaj Aborcję”? Z pewnością posłowie rozważą, czy zajęcie się tą ustawą ot tak nie oznaczałoby braku szacunku dla tak ważnej sprawy i dla Ciebie, drogi Wyborco.

Na razie więc posłowie w komisji będą rozpatrywali informację Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli wpływu realizacji programu „Maluch” na zwiększenie aktywności zawodowej rodziców i opiekunów. Rozpatrzą też informację Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli realizacji Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w latach 2012-2015. Zajmą się także ustawą o wliczaniu okresów prowadzenia działalności gospodarczej do pracowniczego stażu pracy oraz stażu wymaganego od kandydatów na określone stanowiska. Wysłuchają Informacji Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli Karty Dużej Rodziny jako elementu polityki rodzinnej państwa. I tak dalej.

Powiedzcie sami – czy przy takiej drobnicy wypada zajmować się ludzkim życiem? Z pewnością za trzy tygodnie posłowie dojdą do wniosku, że nie wypada.

I niech nie mówią złe języki, że Sejm nie zamierza nic robić z projektem „Zatrzymaj Aborcję”. Ależ cały czas coś robi. Na razie intensywnie realizuje jego pierwszą część – „zatrzymaj”. Czy zdąży przejść do drugiej części przed końcem kadencji? Nie wiadomo, ale raczej nie. Kolejne dwa tysiące zabitych dzieci to przecież za poważna sprawa.

« 1 »
oceń artykuł
 • Tomaszszcz
  01.03.2018 11:41
  PIS to ZDRAJCY ! Obiecali że będą głosowali za życiem i co?nic! Pani poseł PIS tą inicjatywę na Komisji zablokowała! Hańba! Trzeba nam założyć nowe ugrupowanie chrześcijańskie które na 100% będzie chronić życie i będzie wprowadzali przepisy zgodne z nauka samego Boga! Trzeba PIS zdrajców dzieci nienarodzonych przegonił na cztery wiatry! Załóżmy Nowe ugrupowanie! Kto jest ZA niech się pod tym komentarzem podpisze! Proszę o odwagę.
 • PanGoladkin
  01.03.2018 12:16
  PiS władzę straci, jest to smutne nie ze względu na nich, ale ze względu na Polskę - do władzy wróci PO. Nie da się jednakże nic zrobić - Bóg nienawidzi udawanych, pozornych wierzących. W 2007 i 2010 dał im tego wyraźny sygnał. Dostali nową szansę, niczego się nie nauczyli...
  doceń 4
 • KJ
  02.03.2018 09:40
  Na 100 dni rządu p. Szydło dodzwoniłem się do TV Trwam, gdzie udzielała odpowiedzi na pytania widzów. Zadałem pytanie o uchylenie ustawy zezwalającej na aborcję, przecież mają sejm, senat i prezydenta. Proszę, tu odpowiedź: https://youtu.be/QvG7XKl-23k?t=1h1m18s Chyba nic się nie zmieniło.
  doceń 3
 • gut
  04.03.2018 14:46
  » Tysiące zabitych dzieci to zbyt poważna sprawa, żeby się nią tak po prostu, ordynarnie zajmować. [...]I niech nie mówią złe języki, że Sejm nie zamierza nic robić z projektem „Zatrzymaj Aborcję”. Ależ cały czas coś robi. « Właśnie, właśnie!! :-d
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji