Nowy numer 33/2018 Archiwum

Popielec pasuje do walentynek

Żona to też dziewczyna, tylko lepsza.

Taki dowcip dzisiaj słyszałem:
– Co jest 14 lutego?
– A ty masz żonę czy dziewczynę?
– Żonę.
– To środa popielcowa.

Cóż, walentynki w Popielec – takie rzeczy tylko w tym roku. Zestawienie z pozoru sprzeczne. Właśnie tak sprzeczne, jak żona z dziewczyną – też z pozoru. Bo żona to przecież także dziewczyna, tylko lepsza. W czym lepsza? A we wszystkim. Bo moja z jej własnego wyboru, bo kocha, bo wierna, bo uczciwa, bo mnie nie opuści aż do śmierci – wiem o tym, bo te rzeczy mi ślubowała. I ona wie to samo o mnie. Nie musimy sobie niczego udowadniać, nie musimy sobie nadskakiwać. To nie wynika z uczuć, które są zmienne, to nie podlega zmianom związanym z przemijaniem – to się bierze z nieodwołalnej decyzji osadzonej w wieczności. Dlatego upływ czasu i zmienność rzeczy doczesnych na to nie działają.

To bardzo dobrze, że walentynki zderzyły się z Popielcem. „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” w niczym nie przeszkadza prawdziwej miłości. Przeciwnie – służy jej, jak wszystko, co prawdziwe. Znajduje ją ten, kto ją daje, a nie ten, kto za nią goni.

Miłość nie podlega spopieleniu – ona jest środowiskiem życia w niebie. Dlatego nigdy nie ustaje.

« 1 »
oceń artykuł
 • Judyta
  16.02.2018 09:06
  Łączenie popielca i Walentynek w całość to tak jakby łączyć autora felietonu z np. miss świata. Oczywiście autor jest tym popiołem.
  doceń 36
 • g.
  16.02.2018 14:05
  Walentynki w Popielec - i najważniejsze wyznanie miłości podczas eucharystii. Piękne połączenie.
  doceń 2
 • Anna Panna
  17.02.2018 00:57
  Oczywiście - kobiety, które nie są żonami, są GORSZE. W czym gorsze? We WSZYSTKIM.
  doceń 16
 • TEŻ ZAPYTAM ?
  19.02.2018 15:21
  Czy Walentynki i Popielec kolidowały ze sobą? Z artykułem jedynie koliduje dla mnie ten prostacki kawał cytowany przez autora. Niskie noty za takie buractwo.
  doceń 20

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji