Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pójdą po Tomasza Mackiewicza

Grupa himalaistów z Pakistanu chce odnaleźć ciało Polaka.

Informacja pojawiła się na profilu facebookowym "Pakistan Mountain News". Ośmioosobowa grupa planuje wejść na Nanga Parbat, by odnaleźć ciało polskiego himalaisty Tomasza Mackiewicza.

Wśród członków ekipy jest Hassan Jaan, który wszedł na K2 latem 2014 roku. 

Tomasz Mackiewicz wraz z Elisabeth Revol wybrali się na Nanga Parbat w grudniu 2017. Wspinali się w stylu alpejskim. Nie mieli tragarzy ani butli z tlenem. W drodze powrotnej Mackiewicz źle się poczuł, miał problemy ze wzrokiem. Zszedł z Revol do wysokości około 7200 m. Tam się rozdzielili. Francuzkę uratowali himalaiści, ale ze względu na złe warunki pogodowe nie było możliwości, by pójść po Tomasza. 

Edit: Powyższa informacja jest już nieaktualna. Szczegóły poniżej:

 

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama