Nowy numer 45/2018 Archiwum

Czaputowicz: Polskę obciąża się za zbrodnie, które popełnił ktoś inny

Polskę obciąża się za zbrodnie, które popełnił kto inny - ofiara staje się katem - uważa szef MSZ Jacek Czaputowicz. Według niego istnieją "rożne środowiska międzynarodowe (...) zainteresowane uchwaleniem takiej prawdy, która jest fałszem" i która "obciąża" Polskę.

Czaputowicz ocenił w piątek w Polsat News, że stosunki międzynarodowe - w związku z nowelizacją ustawy i IPN - są "dość dynamiczne". "Trwają rozmowy, prezentujemy nasze stanowisko. Ja bym tutaj zalecał spokój, wyjaśnianie, dlaczego ta ustawa została wprowadzona i premier (Mateusz Morawiecki) robi to bardzo dobrze" - mówił.

Zapytany, czy czwartkowe telewizyjne oświadczenie szefa rządu, było konsultowane z MSZ, czy była to samodzielna decyzja Morawieckiego, odparł: "To była samodzielna inicjatywa". "Premier stoi na czele rządu i ma zupełne prawo do ustalania swojej agendy i zabierania w tej ważnej sprawie głosu, stanowiska" - stwierdził Czaputowicz. Dopytywany, czy według niego premier przekonał opinię międzynarodową do polskiego stanowiska, odpowiedział: "Na pewno się przyczyni do większego zrozumienia".

Według Czaputowicza, większość Polaków zgadza się ze zdaniem Morawieckiego, że nie można narodu polskiego obciążać za zbrodnie popełnione na terenie okupowanej Polski przez Niemców, przez nazistów.

"Polskę obciąża się (...) za zbrodnie, które popełnił kto inny - ofiara staje się (...) katem" - stwierdził minister spraw zagranicznych. Jego zdaniem istnieją "rożne środowiska międzynarodowe", które są "zainteresowane uchwaleniem takiej prawdy, która jest fałszem" i która "obciąża" Polskę.

"To pokazuje, że ta dyskusja może i jest potrzebna" - oświadczył Czaputowicz.

« 1 »

Zobacz także

 • hub381
  03.02.2018 11:21
  Ale też Polska(Polacy)zacierają niektóre ślady zbrodni dokonywanych na ludności żydowskiej. O tym się mało mówi. Polacy to"CACY"naród.Resztę sobie dopowiedzcie ?
  doceń 0
 • Megi
  03.02.2018 12:21
  Wystarczy zainteresować się wypowiedziami naszych POlityków...przerażające jest to, że dzisiaj po tym jak głosowali za ustawą, plują na PiS....to że plują, to mnie nie dziwi,ale to że bezczelnie POTWIERDZAJĄ syjonistów kłamstwa, o rzekomym udziele Polaków w holocauście....pieją o konieczności wyjaśniania jakiejś prawdy???.... Najbardziej obrzydliwe jest ich tchórzostwo wynikające z NIE MÓWIENIA PRAWDY,że zagłada żydów to DZIEŁO NIEMCÓW...A nie nazistów bez narodowości....Jeżeli rabin Izraela, wypowiada się w tonie OSKARŻAJĄCYM Polskę i Polaków za obozy koncentracyjne, które nie bez powodu Niemcy umieścili na ziemi Polski, bo jak sugeruje Niemcy mogli liczyć na pomoc Polaków w holocauście ....gdyż jak sam twierdzi Polska to kraj antysemitów, dla żyda znaczy to również NAZISTA...Jako, że nazistami nie są już NIEMCY, więc po 70 latach PROPAGANDY niemieckiej szkoły gebelsowskiej , która jest geniuszem demagogii KŁAMSTWA, posługującego się nazewnictwem, jak nazizm zamiast niemiecki faszyzm....semityzm zamiast szowinizm....DEFORMACJA pojęć jak widać to NAJSKUTECZNIEJSZY sposób, aby z kata uczynić ofiarę, a z OFIARY kata....Wielka szkoda, że w Polsce mojej umiłowanej Ojczyźnie są nadal szmalcownicy i kolaboranci, którzy w Brukseli i w Polsce mówią o konieczności poznania rzekomo jakieś nieznanej prawdy????....więc się pytam co to za prawda???.... może dobrze byłoby zainteresować się PRAWDĄ, dlaczego amerykańscy Żydzi NIE UWIERZYLI Janowi Karskiemu?....może warto byłoby zainteresować się " Żegotą" ZORGANIZOWANĄ w Polsce przez Polaków jako jedynym kraju OKUPOWANYM przez Niemcy , którzy narażali swoje życie by POMAGAĆ ŻYDOM ...kto zna historię żydów prześladowanych w Łodzi przez policję żydowską???....kto zna historię kolaborujących z Niemcami żydów???....wiemy doskonale, że wśród żydów, również byli niegodziwcy, którzy zachowywali się obrzydliwie....Nikt nie utożsamia ich z męczeństwem i śmiercią ofiar holocaustu....natomiast nam Polakom od 70 lat WYRABIAJĄ OPINIĘ, nie tylko Niemcy nazywając nazistami wrogów jude......ale również Żydzi,których w kłamstwie udziału Polakow w rzekomym czynnym udziale w eksterminacji Jude w czasie II WŚ w NIEMIECKICH obozach zagłady brali aktywny udział polacy.....Czy ktokolwiek przypuszczałby, że po 73 latach od zakończenia II wojny światowej Polska stanie się krajem nazistów nienawidzących żydów....I to mówią sami Żydzi, którzy jak wiemy w czasie II wojny światowej cierpieli tak samo w Polsce jak Polacy.... Czy syjoniści w ogóle wiedzą, że my Polacy mamy również miliony ofiar holocaustu???
  doceń 2
 • Krzysiek
  03.02.2018 12:40
  >>Polskę obciąża się za zbrodnie, które popełnił kto inny <<
  Za zbrodnię zabicia dziecka nienarodzonego, także obwinia się to dziecko- że chore, niedołężne, nie będzie samodzielne - dlatego ustawodawcy mówią z TWOJEJ winy zezwalamy Cię zabić - gdybyś spełniało nasze normy przeżyłbyś.
  Tak wg mnie postępuje ta sama grupa polityczna, która Polskę oczernia - mają taką filozofię.
  doceń 1
 • kskiba19
  03.02.2018 15:56
  Miła odmiana w postawie MSZ za PiS-u, po latach bycia panną biedną, brzydką, więc nadstawiającą się każdemu.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy