GN 32/2018 Archiwum

Narodowcy, czas na patriotyzm

Nie trzeba szczególnej przenikliwości, żeby wiedzieć, komu ma służyć awantura pod ambasadą Izraela. I że nie jest to Polska.

Działacze Ruchu Narodowego mają dziś niezwykłą okazję pokazać, czy naprawdę kochają Polskę. Jeśli zrezygnują z planowanej manifestacji pod ambasadą Izraela, dadzą dowód nie tylko prawdziwego patriotyzmu, ale po prostu zdrowego rozsądku. Bo nie trzeba przecież szczególnej przenikliwości, żeby wiedzieć, komu takie awantury służą i że nie jest to Polska. To wręcz niewyobrażalne, żeby obca agentura nie działała w takich środowiskach, wykorzystując gorące serca w charakterze podpałki pod nasz wspólny dom.

Gdy ktoś nieżyczliwy prowokuje mnie, to ostatnią rzeczą, jaką należy zrobić, jest to, do czego mnie prowokuje. To taki banał, że aż wstyd mówić, ale chyba trzeba. Przecież dziennikarze z całego świata już czekają, żeby zrobić z Polski antysemickiego potwora. Nie muszą nawet niczego nagrywać, mają stare nagrania z zadym antify – ważne, żeby tylko narodowcy przyszli i zrobili awanturę. Choćby małą, potem się ją odpowiednio nadmucha. W dobie fake newsów to bułka z masłem, robili to wiele razy.

Daremnie potem będzie się zarzekać i zaklinać, że to wszystko nieprawda, bo my kochamy Żydów i życzymy dobrze Izraelowi. Daremnie udowadniać, że antysemityzm u nas jest najmniejszy w całej Europie. Kto w to uwierzy? I kogo to obchodzi? Mamy zostać ustawieni w roli nienawistników, dyszących żądzą mordów na Żydach, mamy zostać uznani za faszystów i nazistów, bo taki plan został nakreślony.

Ten plan może się nie powieść tylko wtedy, gdy narodowcy przedłożą dobro Polski ponad własne plany. Jeszcze jest czas.

« 1 »
oceń artykuł
 • gregg84
  31.01.2018 18:15
  Wzruszające jest to, jak populistyczna prawica głaszcze i umizguje się do swoich dzieci-potworków, do nacjonalistów i proto-faszystów: "wy, nasi kochani, jesteście ci dobrzy, jesteście patriotami i ludźmi rozsądnymi. Nie dacie się omotać tej obcej agenturze, tym wiadomym siłom, co to to nie!".
  doceń 13
 • protest
  31.01.2018 18:56
  wiec zróbmy jaki protest przed ambasada Madagaskaru albo innego ...stanu, tak aby nikomu nie dokuczyć ani nie obrazic
  doceń 0
 • E.
  01.02.2018 01:16
  Cała ta afera to kolejny dowód na to, że gdy w XIX wieku pojęciem "narodu" zastąpiono sobie wiarę chrześcijańską, to był początek tragedii - walka o tak iluzoryczne cele jak "duma/wstyd narodu", prawdziwy powrót do plemienności sprzed św. Pawła... Po jednej i po drugiej stronie - dodam..
 • wytrzecrecewsciereczke
  06.02.2018 20:12
  "1. Są związani z branżą IT – GoldenLine i LinkedIn
  2. Ich nazwisko zaczyna się na K
  3. Ten sam rocznik – 1983 – pierwszy miał 25 lat (2008), ostatni 28 lat (2011)
  4. Mieszkają lub studiują w Krakowie
  5. Giną co pół roku-w listopadzie i czerwcu
  6. Prawdopodobnie chodzili do klubów, zwłaszcza jednego obok rzeki." http://sledczy24.pl/gineli-jeden-drugim-scenariusz-spotka-piotra-kijanka/ Jakas straszna tajemnica z tym klubem. Ze seks z mezczyzny z mezczyzna strasznie tabu jest? Trzeba przelamywac tabu. Faszyzm homofobiczny nie przejdzie. "Gałkiewicz, ja mam żonę i dziecko! Niech Gałkiewicz przynajmniej nad dzieckiem się ulituje! Ale i to nie pomogło."
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji