Nowy numer 46/2019 Archiwum

Troje posłów wyrzucono z PO

Posłowie: Marek Biernacki, Joanna Fabisiak i Jacek Tomczak zostali wykluczeni z PO - poinformował w czwartek rzecznik partii Jan Grabiec po posiedzeniu zarządu Platformy. Cała trójka głosowała wczoraj przeciw proaborcyjnemu projektowi ustawy wbrew dyscyplinie partyjnej.

Grabiec powiedział też, że zarząd PO skierował wniosek do władz klubu o ukaranie siedemnastu posłów, którzy nie uczestniczyli w środowym głosowaniu ws. projektu "Ratujmy Kobiety 2017", dopuszczającemu aborcję na życzenie oraz dwudziestu posłów, którzy nie brali udziału w głosowaniu ws. projektu Komitetu Obywatelskiego #ZatrzymajAborcję, zakazującego zabijania chorych dzieci nienarodzonych.

"Zarząd krajowy PO kieruje do prezydium klubu parlamentarnego i kolegium wniosek o ukaranie tych posłów zgodnie z katalogiem kar. W najbliższym czasie podczas prezydium i kolegium klubu PO zostanie podjęta decyzja ws. ukarania tych posłów" - zapowiedział Grabiec.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • pisior
  11.01.2018 20:47
  Cieszę się że i w PO zdarzyli się prawi ludzie :-)
  doceń 3
 • gość
  11.01.2018 21:01
  Ostatni posłowie PO o centrowych poglądach właśnie wylecieli. Reszta to już skrajna lewica światopoglądowa. I dobrze, szybciej znikną ze sceny politycznej.
  doceń 3
 • Trzcina
  11.01.2018 22:25
  Wielki szacunek dla tej trójki, która nie bała się protestować, gdy przejmowano sądy, a jednocześnie nie bała się stanąć w obronie życia.
  doceń 4
 • Gosc
  11.01.2018 23:56
  PO oddala im przysluge lepiej nie byc w partii otwarcie wrogiej Polsce i uwiklanej w ciemne interesy. Partii w Polsce nie brakuje a Ojczyzne i sumienie ma sie jedno. Niech im Pan Bog blogoslawi za odwage.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama