Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bezdomny oddał potrzebującej ostatnie 20 dolarów. W zamian dostał fortunę

Bezdomny z Filadelfii oddał potrzebującej swoje ostatnie 20 dolarów. Nie spodziewał się pewnie, że w zamian dostanie prawdziwą fortunę i szansę na nowe życie.

Było to tak: jakieś półtora miesiąca temu 27-letnia Kate McClure jechała samochodem autostradą. Skończyło jej się paliwo. Choć była przestraszona, postanowiła pójść po nie do najbliższej stacji benzynowej. Powstrzymał ją bezdomny Johnny Bobbitt Jr. Poradził, by wróciła do auta i zamknęła drzwi od środka. Sam wrócił wkrótce z benzyną kupioną za ostatnie 20 dolarów. Nie chciał niczego w zamian. Zresztą, kobieta nie miała przy sobie gotówki.

Wróciła więc później ze swym chłopakiem. Przynieśli Johnnemu trochę drobiazgów. Odwiedzili go potem wielokrotnie.

W końcu Kate postanowiła zorganizować internetową zbiórkę pieniędzy dla swego dobroczyńcy. Chciała mu wynająć mieszkanie zanim nadejdzie zima, kupić samochód, dorzucić trochę gotówki. Chciała zebrać 10 tys. dolarów. Teraz na koncie jest już prawie... 300 tys. dolarów!

Jak powiedziała prasie Kate, Johnny jest bardzo wdzięczny. Planuje znalezienie sobie pracy.

[EDIT]

Powyższa historia okazała się oszustwem. Przeczytaj o tym TUTAJ.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Piotr
  25.11.2017 11:22
  Bóg działa przez drugiego człowieka niespodziewanie i porywająco. Gdybyśmy tylko w ten fakt uwierzyli! Bądźmy lepsi dla siebie!
  doceń 6
 • kskiba
  25.11.2017 12:07
  Robi wrażenie
  doceń 4
 • Krzysiek
  25.11.2017 14:05
  Każdy Człowiek jako dziecko Boga wpisane, że więcej szczęścia jest w dawaniu niż braniu.
  Niestety niekiedy dajemy się omamić telewizyjnym pacynkom, że jest inaczej.
  doceń 5
 • Pref
  26.11.2017 15:29
  Niestety, prawdziwa pomoc oznaczałaby konieczność terapii tego gościa. Dowód? Proszę bardzo: kasa już jest, a on "planuje" znalezienie sobie pracy. Tym, co nie wiedzą: w Filadelfii 300 tys. dolarów oznacza b. fajny dom, nie mieszkanie, samochód, ubezpieczenie medyczne na kilka lat, terapię, a nawet jakieś studia, dokształt. Innymi słowy, gdyby ten gość był zdolny do znalezienia sobie pracy, już by ją miał. Co nie znaczy, że nie ma dobrego serca, a to jest najważniejsze. Niemniej, sory, bez złudzeń.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL