Nowy numer 21/2018 Archiwum

Nadchodzące wojny i kataklizmy nie będą końcem rzeczywistości

To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec. Łk 21,9

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».

Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»

Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec».

Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie».


Pojawiają się informacje, że gdy wybuchnie trzecia wojna światowa czy superwulkan w Yellowstone to będzie „koniec świata”. Czyli coś, co zakończy wszystko i, w domyśle, nikt już nie będzie cierpiał, ja też. Wygodnie byłoby zginąć od uderzenia bombą atomową i nie cierpieć. Jednak Jezus stwierdza dziś wyraźnie, że nadchodzące wojny i kataklizmy nie będą końcem rzeczywistości i zapowiada prześladowania, uwięzienie i śmierć wielu chrześcijan. Nie będzie to więc czas bez cierpienia. Zapowiadając owe kataklizmy, Jezus ostrzega uczniów nie tyle przed tymi kataklizmami, ile przed zwiedzeniem. W tych złych czasach pojawią się fałszywi nauczyciele, którzy w imię Jezusa będą głosić fałszywą naukę, i to będzie największe niebezpieczeństwo dla chrześcijan. Co więc robić? Jezus podaje receptę kilka linijek niżej: „Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak potrzask. (...) Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli (…) stanąć przed Synem Człowieczym”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • mee...
  28.11.2017 14:36
  To wszystko juz mamy, to tylko niedowiarkom, ktorzy musza dotknac...wydaje sie, ze to sie nie dzieje i dlatego przepowiadaja Yellowstone...
  doceń 0
 • Gosc laskawy
  28.11.2017 15:31
  Panie autorze. Wojna sama nie wybucha jak wulkan. Wojny prowadza ludzie do których nie dociera przykazanie "Nie zabijaj". Mozna tez temat wojny rozważać bez religii, słowami wieszcza: Na alarm czarny druk uderzy, I byle drab, i byle szczeniak w odwieczne kłamstwo ich uwierzy, ze trzeba iść i z armat walić, mordować, grabić, truć i palić... Jedno jest pewne, po wojnie nie będzie gościa bo "bujać - to my, panowie szlachta"
 • ona
  28.11.2017 15:50
  Kiedy wybuchnie wojna niedługo? Jak Polskę uratiwac :(
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama