Nowy numer 48/2023 Archiwum

Polska i drugi świat

Myśl wyrachowana: Mówią, że narzucono nam to, cośmy wybrali, bo chcą, żebyśmy wybrali to, co nam narzucają.

Znajomy, nie wiem, czy przez nieuwagę, czy też w odruchu niezdrowej ciekawości, zajrzał do jednego z lewicowych tygodników. No i doznał wstrząsu. – Patrz, co oni tu piszą! – mówił zdumiony, przerzucając kolejne kartki. – Reżim w Polsce, katastrofa, upadek, zniszczenie ojczyzny, fiasko tego, cośmy przez lata budowali – cytował tytuły i nagłówki. – Ci ludzie żyją w jakimś innym świecie! – chwytał się za głowę.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka