Nowy numer 41/2019 Archiwum

Rząd USA chce chronić życie od poczęcia

Departament Zdrowia USA tworzy plan strategiczny, w którym stwierdza, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia - pisze w czwartkowym wydaniu "Nasz Dziennik".

Jak zauważa gazeta, "w projekcie planu strategicznego na lata 2018-2022 Departament Zdrowia i Usług Społecznych wprowadza zapis o zagwarantowaniu opieki zdrowotnej »dla wszystkich osób, w tym nienarodzonych«".

"W dokumencie znalazł się też zapis mówiący, że »podstawowym elementem misji Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych jest służba wszystkim Amerykanom od poczęcia do naturalnej śmierci«" - pisze "Nasz Dziennik". Oznacza to "ochronę nie tylko przed aborcją, ale także przed eutanazją" - podkreśla gazeta.

"Można powiedzieć, że mamy teraz do czynienia z powrotem do normalności, przede wszystkim do mówienia prawdy" - tak amerykański projekt w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" skomentował prof. Bogdan Chazan.

"Oby udało się wprowadzić te zmiany w życie. Skutki byłyby ogromne. Stany Zjednoczone są krajem opiniotwórczym. Mogłoby to wpłynąć na zmianę przepisów prawa w kontekście wielu zagrożeń, które są udziałem dziecka na najwcześniejszym etapie, a także ochrony życia ludzi starszych i ciężko chorych" - wyraził nadzieję lekarz.

« 1 »

Zobacz także

 • marcin
  19.10.2017 08:24
  ale bedzie kwik wsrod towarzystwa typu Planet Parenthood...i zarzuca ciemnogrod i sredniowiecze..
  doceń 3
 • DNA
  19.10.2017 09:49
  No to do roboty! Kłamstwo nie może być podstawą istnienia narodów i społeczeństw, ani też podstawą ustanawiania praw.
  doceń 2
 • Arek
  19.10.2017 17:18
  Trochę się GN i profesor Chazan zapędzili. Ten dokument nie ma mocy prawnej i nawer przyjęty w takiej formie nie wpłynie na prawo do aborcji. Poza tym dokument do 27ego października jest przedmiotem konsultacji społecznych i raczej nie sadze żeby przeszedł w takiej formie w jakiej jest
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL