Nowy numer 33/2018 Archiwum

Imigranci, prawnicy i szpiedzy

W jesiennym cyklu filmowym: "Bardzo poszukiwany człowiek".

Wydaje mi się, że film choć sprzed trzech lat jest aktualny także dzisiaj. Utwór Antona Corbijna  stawia trudne pytania i nie daje gotowych odpowiedzi. Nie jest to film pełen pościgów i nagłych zwrotów akcji. Utrzymany jest w raczej spokojnej konwencji, ale nie jest nudny.  

Issa Karpov (Grigoriy Dobrygin) jest nielegalnym imigrantem, któremu udało się przedostać z Rosji do Hamburga. Młody muzułmanin chce odebrać z banku ogromny spadek, w dodatku po znienawidzonym ojcu. Rodzina, u której się chroni, sprowadza zaprzyjaźnioną prawniczkę (Rachel McAdams), która stara się mu pomóc w otrzymaniu spadku i azylu. Do tego wszystkiego mamy ogromną siatkę wywiadowczą, na czele której stoi Günther Bachmann (Philip Seymour Hoffman). Agent próbuje zebrać jak najwięcej danych nie tylko na temat młodego muzułmanina, ale także doktora Abdullaha. Według Bachmann doktor może być kluczem do rozwiązania jednej ze spraw.

Co Issa zrobi z majątkiem? Wesprze dżihadystów? Co wspólnego ma z tym Abdullah i bankier Tommy Brue (Willem Dafoe)? I co wyniknie, gdy do śledztwa włączą się Amerykanie?

Bardzo poszukiwany człowiek - zwiastun PL
forumfilmpoland

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama