Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kapitanie! Respect

To, co zrobił Robert Lewandowski, zasługuje na szacunek.

Robert Lewandowski zaprosił na boisko niepełnosprawnego Franka, dla którego było to spełnieniem marzeń. Chłopiec cierpi na rzadką chorobę, która powoduje u niego zanik mięśni. Dziecko towarzyszyło piłkarzom także podczas treningu.

Warto dodać, że nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji na boisku. Chłopiec wjechał na wózku inwalidzkim na murawę, prowadząc całą drużynę. Razem z piłkarzami wysłuchał "Mazurka Dąbrowskiego". 

Media nie przeoczyły także faktu, że Robert oddał Frankowi opaskę kapitana i ucałował go.

Ten widok chyba krzepi i wzrusza najbardziej. 

Właśnie takie proste gesty, od serca, pokazują, jak ważny jest drugi człowiek. Jak ważne jest każde dziecko. To, że powinniśmy je otaczać opieką i troską.

Można sobie życzyć, by więcej osób brało przykład z Lewego i potrafiło pochylić się nad każdym dzieckiem z miłością i szacunkiem.

Kapitanie! Respect.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • takGość
  09.10.2017 11:19
  Szanowna Pani Autorko, podziwiany przez Panią Lewandowski jest Polakiem, dziecko o którym Pani wspomina jest Polakiem, stało się to w Polsce, a Pani dla wyrażeni swojego podziwu używa angielskiego słowa. Dziwne to, bo nie sądzę , aby Pani tak dobrze znała angielski, że jest Pani wyczuć wszystkie odcienie jakie słowu respect nadają Anglicy. Czy na prawdę nie ma w naszym języku słowa , które by oddało to co Pani czuje? Czy słowo „podziwiam” to za mało . Widzę tu zakompleksienie tzw. elit, które wszystko co zachodnie uważają za lepsze. Stanisław Jachowicz już w XIX w. pisał po polsku: „ Cudze chwalicie swojego nie znacie, sami nie wiecie ci posiadacie”. Język polski jest piękny i bogaty, ale niektórzy przedstawiciele tzw.elit jakoś nie są w stanie temu dać świadectwa i przykładu.
 • Fidel Castro
  09.10.2017 14:26
  Kto by pomyślał że Castro z Goebbelsem będą mieli jednakowe zdanie......
 • tantkiewicz
  09.10.2017 20:13

  Flp 2,1-3 Jeśli więc jest jakieś napomnienie w Chrystusie, jeśli - jakaś moc przekonująca Miłości, jeśli jakiś udział w Duchu, jeśli jakieś serdeczne współczucie1 - 2 dopełnijcie mojej radości przez to, że będziecie mieli te same dążenia: tę samą miłość i wspólnego ducha, pragnąc tylko jednego, 3 a niczego nie pragnąc dla niewłaściwego współzawodnictwa ani dla próżnej chwały, lecz w pokorze oceniając jedni drugich za wyżej stojących od siebie.
  doceń 1
 • Piotr
  10.10.2017 15:31
  Nie wątpię, że chłopczyk przeżył coś wspaniałego. Ale teraz módlmy się o całkowite uzdrowienie dla niego.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama