Nowy numer 09/2024 Archiwum

Kapitanie! Respect

To, co zrobił Robert Lewandowski, zasługuje na szacunek.

Robert Lewandowski zaprosił na boisko niepełnosprawnego Franka, dla którego było to spełnieniem marzeń. Chłopiec cierpi na rzadką chorobę, która powoduje u niego zanik mięśni. Dziecko towarzyszyło piłkarzom także podczas treningu.

Warto dodać, że nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji na boisku. Chłopiec wjechał na wózku inwalidzkim na murawę, prowadząc całą drużynę. Razem z piłkarzami wysłuchał "Mazurka Dąbrowskiego". 

Media nie przeoczyły także faktu, że Robert oddał Frankowi opaskę kapitana i ucałował go.

Ten widok chyba krzepi i wzrusza najbardziej. 

Właśnie takie proste gesty, od serca, pokazują, jak ważny jest drugi człowiek. Jak ważne jest każde dziecko. To, że powinniśmy je otaczać opieką i troską.

Można sobie życzyć, by więcej osób brało przykład z Lewego i potrafiło pochylić się nad każdym dzieckiem z miłością i szacunkiem.

Kapitanie! Respect.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Małgorzata Gajos

Redaktorka serwisu gosc.pl

Studiowała polonistykę (specjalność sztuki widowiskowe) i italianistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła podyplomowe studia biblijne na Papieskim Wydziale Teologicznym. Jest świecką salezjanką współpracowniczką. Jej motto to hasło św. Jana Bosko: „Odpoczniemy w niebie”. A obszar specjalizacji to film i teatr.

Kontakt:
malgorzata.gajos@gosc.pl
Więcej artykułów Małgorzaty Gajos