Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Różaniec z ks. Dolindo

Joanna Bątkiewicz - Brożek, dziennikarka i autorka książki "Różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo", mówi, na czym polega fenomen tego niezwykłego kapłana.

- Maryjo, Ty się tym zajmij. Różaniec z o.Dolindo
Salve TV
Z księdzem Dolindo modli się inaczej. Ks. Dolindo to jest taka postać, która wprowadza człowieka w medytację. Wypływa się z nim na głębię. Był mistykiem - mówi dziennikarka.

- Cokolwiek napisał, nawet modlitwy, czy słynny akt zawierzenia "Jezu, Ty się Tym zajmij", były napisane pod wpływem wewnętrznego światła Ducha Świętego. Wszystko, co towarzyszy modlitwie z ks. Dolindo ma taką głębię. Ks. Dolindo uczy w modlitwie prostoty, pokory i bezgranicznego zawierzenia – dodaje.

Jak podkreślała, "w wielu miejscach mówi, módl się jak dziecko do swojego Taty, czy Mamy w niebie i wtedy zupełnie zmienia się perspektywa".

- Modlitwa z księdzem Dolindo to modlitwa serca – stwierdziła.

Pytana o to, czy o. Dolindo zostawił receptę na to, w jaki sposób najlepiej modlić się na różańcu, mówiła:

- Ks. Dolindo doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że dla wielu ta modlitwa jest nużąca. Był kapłanem, który był wielkim propagatorem różańca, właściwie nie ma fotografii, na której nie miałby różańca w ręku – opowiadała.

- Mówił tak, jeżeli masz modlić się na różańcu, to wyobraź sobie, że oglądasz taśmę filmową, na której wyświetlają się sceny z życia Jezusa i ten film wprowadza cię w kontemplację życia Jezusa – dodawała.

- Różaniec to jest taki oddech dla człowieka – zaznaczyła.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama