Nowy numer 49/2018 Archiwum

Brat Elia - przesłanie dla Polski

Gościem specjalnego wydania Tematu Dnia w Salve TV był Brat Elia, stygmatyk, który w rozmowie z Ewą Pietrzak wyjaśniał jak żyć z Jezusem i na czym polegają zjawiska nadprzyrodzone w jego życiu. 

- Matka Boża jest ciągle z nami, pochyla się i jest na ziemi, ale my mamy zamknięte serca - mówił Brat Elia - Należy rozpocząć modlitwę wspólną, razem z rodzinami, mieć więcej cierpliwości do siebie nawzajem. Żebyśmy pięknie ze sobą rozmawiali. Nie możemy zapominać o wszystkich pięknych rzeczach, które stworzył Bóg. Pamiętamy o Bogu tylko wtedy, kiedy zachorujemy, a to jest błąd. Ciągle musimy pamiętać o Bogu. Zapraszam Was, byście dziesięć minut dziennie się modlili - dodał.

Brat Elia - przesłanie dla Polski
Salve TV

Pytany, jak wyglądał Pan Jezus, którego widział osobiście, opowiadał: - Nie widzę Go codziennie, widzę Go tylko podczas Wielkiego Tygodnia, podczas mojego cierpienia - stwierdził. Jak podkreślał, stygmaty ma od 48 lat. - Nie wiadomo było o co chodzi, bo kiedy moja matka zawoziła mnie do szpitala, lekarze mówili, że dziecko jest źle odżywiane. Zawsze było coś takiego, że po Wielkiej Sobocie zaczynałem się czuć normalnie - mówił. 

- Ojciec Pio jest ojcem Pio, ja mam swoją drogę. Nie chcę, żeby mnie ktoś porównywał. Nie ma porównań między świętymi, ja nie jestem święty, jestem tylko dzieckiem Bożym. Musimy pamiętać jedno, cudów nie czynią ludzie, tylko czyni Bóg - zaznaczył. - Kim jest człowiek bez Boga, a z Bogiem? - zastanawiał się.

Pytany o dar bilokacji i dar czytania w ludzkich sercach, mówił: - Prawda czasami źle robi, trzeba mówić piękne rzeczy, dobre rzeczy. Ponieważ niektórym osobom, kiedy poznają prawdę, przynosi zło. Uczmy ich modlić się - stwierdził brat Elia. 
Brat Elia wygłosił również specjalne przesłanie dla Polski, Polaków i rodzin, a także młodzieży. "Cały czas ktoś na was patrzy, ktoś nad wami czuwa". "Nie bójcie się. Odpowiadajcie na wezwanie!"

« 1 »

Zobacz także

 • Anna Panna
  15.09.2017 16:06
  "Prawda czasami źle robi, trzeba mówić piękne rzeczy, dobre rzeczy." A Ktoś powiedział: "Prawda was wyzwoli".
  doceń 11
 • Gość
  15.09.2017 20:33
  Pani Anno,brat Elia zachęcając do krótkiej modlitwy ma głównie na mysli ludzi ktorzy w ogóle nie modlą się a uważają sie za praktykujących. Normalnie to przecież wiadome jest,że każdy katolik powinien codziennie mówić różaniec,koronkę itd. Są ludzie,którzy tylko "odwiedzają"czasem kościół a uważają się za katolików.
  doceń 11
 • Gość
  16.09.2017 11:30
  Pan Elia Cataldo jest czlowiekiem świeckim. Nie ma profesji zakonnej mieszka w budynku po dawnym klasztorze franciszkańskim a jego grupa nie została uznana przez biskupa miejsca choć kuria sprawuje nad nimi nadzór. Nie może organizować spotkań modlitewnych na terenie swojej diecezji. Poniżej oświadczenie ze strony diecezji Terni ... http://www.diocesi.terni.it/precisazione-su-cataldo-elia/
  doceń 10
 • Magdalena
  07.11.2017 14:09
  Brat Elia otrzymał stygmaty w wieku 28 lat jak już był w klasztorze, w wieku dziecięcym nie mógł przyjmować pokarmów przez cały Wielki Post i tak ma co roku. Jest jakiś błąd w tłumaczeniu. Ma stygmaty od 27 lat a nie od 48.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy