Nowy numer 25/2018 Archiwum

Co za ulga

On tu siedzi między nami na tapczanie. Teraz.

Jaka to ulga doświadczyć tego, że aby spotkać się z Bogiem, nie trzeba wychodzić z żadnej strefy komfortu, wstawać, siadać, napinać mięśni, śpiewać uwielbieniowych kawałków i nauczyć się modnego śląskiego słowa: łorszip.

Wystarczy usiąść, bo… On jest we mnie.

„Ja jestem”. Piękniej nie mógł się przedstawić.

Ja jestem. Te dwa słowa wystarczają.

„Nieustannie się módlcie” (1 Tes 5,17) – nauczał św. Paweł, a św. Bernard dopowiadał: „Gdziekolwiek będziesz, módl się w swoim sercu. Jeśli będziesz daleko poza kaplicą, nie szukaj specjalnego miejsca, ponieważ ty jesteś miejscem modlitwy. Jeśli będziesz w łóżku lub w innym miejscu, módl się, a tam będzie świątynia”.

On jest. Teraz. Teraz jest chwila twojego zbawienia.

– „Trwajcie we Mnie”. Jezus powiedział to do nas wszystkich. On żyje, jest teraz między nami – Moris, mały brat Jezusa, wskazuje na pusty tapczan – On tu jest, jestem o tym przekonany. Jestem bratem Syna Bożego. Po co mi więcej? Jezus bardzo chciał być naszym bratem. Mówił o najmniejszych i nazywał ich swoimi braćmi!

Zapadliśmy na chorobę Koziołka Matołka. Po szerokim szukamy świecie tego, co jest bardzo blisko. „Duszo, która szukasz swojego oblubieńca, wiedz, że On mieszka w tobie!” – wołał Jan od Krzyża.

Masz wszystko.

« 1 »
oceń artykuł
 • Gość
  29.08.2017 11:19
  Niby takie proste, a czasem nie do uwietzenia
  doceń 8
 • Gość
  29.08.2017 12:21
  'Zapadliśmy na chorobę Koziołka Matołka. Po szerokim szukamy świecie" którzy my?
  doceń 11
 • PTaraski
  29.08.2017 16:32
  "On tu siedzi między nami na tapczanie. Teraz." -- Czyli "bóg" siedzi na tapczanie??? Czy są jakieś granice absurdów i bluźnierstw, których by pentatloniści nie przekroczyli?!
 • GośćJoanna
  29.08.2017 18:50
  To jest prawda !!!Odkryć Go w codzienności,w swoim domu daje radość i pokój.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji